henkisesti, fyysisesti, psyykkisesti...

... olen jäänyt kiikkiin simssiin. Siis en edes pelaa kunnolla, kunhan rakentelen taloja tms. en jaksa oikein värkkäillä perheitä mutta hengailen vaan jossain Leutolaaksossa. Vaikka äidilläni on koneelleni vain YKSI käyttäjä, onnistuin keksimään sen salasanan ja vaikka kone siirrettiin niin surffaan simssissä 24/7 tuntia! Apua, miten oikeasti vieroitun? Kaikki tarvitsee konettani k´joten ei sitä voi lopullisesti laittaa pois?
5343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tuo on jo aika inhottavaa! ehkä sinun olisi hyvä ottaa itseäsi niskasta kiinni ja huutaa vaikka itsellesi, että JÄTÄ PELI RAUHAAN! ja sano vaikka äitillesi, että laittaa uuden, vaikeamman salasanan, ettet pääse pelaamaan.

tuo on tosi inhottavaa, jos ei millään pääse irti simsistä, ja varsinkin jos se on levinnyt pahaksi! sims on pahimmiten kuin huumetta.

sinun pitää laittaa itsellesi raja, ja teet sopimuksen itsesi kanssa, että olet vaikka kaks viikkoo pois pelistä! sen kaiken ajan, mitä tuhlaat simsiin, voi käyttää hyödyllisemmin. ulkoile, piirtele, lue ja panosta vaikka kouluun! ja jos et kertakaikkisesti pysty olemaan pelaamatta, poista sims koneeltasi, ja asenna hyvän ajan kuluttua uudestaa.

se on nyt vain itsestäsi kiinni, pystytkö jättämään pelin rauhaan, mutta yrtiä! onnea ^^

Äänestä
  • ...samaa mieltä, eli asenna peli joksikin aikaa pois. Kaupan päälle voit antaa pelin vaikka äidillesi ja pyytää pistämään se jonnekin mistä et sitä löydä tai missä et voi päästä siihen käsiksi, esim. työpaikan lukittava vaateloksu, ym.;-) Riippuvuus, oli se sitten mikä tahansa, kannattaa aina ottaa vakavasti.:-/

    Äänestä

Yritä pitää vaikka viikko taukoa,ja kun se viikko on kulunut,pelaa vaikka vain puolituntia päivässä....

Äänestä
  • kuinka vanha oikein olet? Eikös sun koulunkäynti kärsi tosta? :o

    Äänestä

  • Corneelia kirjoitti:

    kuinka vanha oikein olet? Eikös sun koulunkäynti kärsi tosta? :o

    Mitä tarkoitat? Anteeksi, jos asia olikin niin, että kirjoitit viestin alottajalle, mutta vastasitkin vahingossa mulle...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apua, olen kala! kirjoitti:

... olen jäänyt kiikkiin simssiin. Siis en edes pelaa kunnolla, kunhan rakentelen taloja tms. en jaksa oikein värkkäillä perheitä mutta hengailen vaan jossain Leutolaaksossa. Vaikka äidilläni on koneelleni vain YKSI käyttäjä, onnistuin keksimään sen salasanan ja vaikka kone siirrettiin niin surffaan simssissä 24/7 tuntia! Apua, miten oikeasti vieroitun? Kaikki tarvitsee konettani k´joten ei sitä voi lopullisesti laittaa pois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu