parisuhdetta ei ole

Minua vituttaa, ehkä tämä kuuluisi osittain sinkkupalstalle, mutta yksinäisyyttä tämä paremminkin on; sinkut ovat niitä jotka valitsevat itse ja hurvittelevat mennessään, oikeasti yksinäisiä kohti eivät vastakkaisen sukupuolen edustajat edes pieraise.

Mutta missä vaiheessa lyödä hanskat tiskiin ja todeta ettei tästä mitään tule? Naiset eivät ole koskaan pitäneet minusta, eivätkä tämän kaavan perusteella pidä tulevaisuudessakaan. Se on aina ollut se lätkäjätkä, ja myöhemmin joku muu riehakas korsto josta ei tiedä mitä se seuraavaksi tekee.

Ok. Olen tylsä. Se siitä sitten. Ehkä jos saan tarpeeksi rahaa niin joku viitsii edes teeskennellä rakastavansa minua.
101428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

"Ehkä jos saan tarpeeksi rahaa niin joku viitsii edes teeskennellä rakastavansa minua."

Samaa minäkin toivon. Naiset eivät vain kiinnostu minusta kun olen liian rauhallinen ja kunnollinen mies. Eli tulisi edes se lottovoitto tai jostain sitä rahaa niin saisi ehkä vihdoinkin naisen kiinnostuksen, vaikka eihän sillä rahalla sitä rakkautta saa, mutta saisi nyt edes jonkun kumppanin hemmetti, muuten tähän surkeuteen kohta kuolen, siltä tuntuu.

Äänestä

Niitä hanskoja ei haluaisi lyödä tiskiin, vaikka oikeasti "tietää", että mitään ei koskaan tapahdu. Minun kohdallani on vikana se, etten jaksa tutustua uusiin ihmisiin, vaan olen piirittänyt vuosikausia toivottomasti sellaista naista, joka ei edes puhu minun kanssani.

Äänestä

Lyö hanskat tiskiin nyt.
Tää on taas tätä perus valitus kakkaa!

Voin lohduttaa, että mitä väliä vaikka muutama nainen kiinnostuisikin, kun on niiiin pieni mahdollisuus löytää mitään pysyvää. Suurella todennäköisyydellä saisit pelkkiä valheita ja lisää epävarmuutta elämääsi.
Minusta on joku nainen joskus ollut kiinnostunut, mutta tähän saakka pelkkää hiekkaa on vaskooliini tarttunut. En vain tunne kunnon ihmisiä.

Äänestä
  • Niinpä. Lisäksi naiset ensin rellestävät renttujen kanssa, ja vasta sitten alkavat ehkä katselemaan muitakin miehiä, korjaamaan vahinkoja sitten kun rentut ovat omalta osaltaan siirtyneet nuorempiin neitosiin.

    Maailma on julma paikka alemman tason miehille. Sen kanssa on vaan elettävä, tai kuoltava pois.

    Äänestä

kaikista viesteistä yhteisesti, että tuo vastakkaisen sukupuolen kiinnostuksen puute voi johtua vähän siitäkin, millaisia naisia itse etsitte. Jos itsekin tajuatte olevanne ihan tavallisia, niin ette varmaan pidä mitenkään yllättävänä jos "upeat kaunottaret" eivät teitä halua. Etsikää niitä tavallisia, itsenne kaltaisia.

Äänestä

Veitpä sanat suustani! Aloinkin juuri lottoamaan kovasti sillä ainut mahdollisuus minun koskea ja tuntea kauniin naisen kosketus on vain äkkirikastuminen. Ja puhunkin vain kosketuksesta, sillä tiedän ettei se raha rakkautta tuo. Ei tosin haittaisi jos joku jaksaisi edes teeskennellä.

On tosiaan kurjaa olla alemman tason mies nykysuomessa...Vielä vaikeampaa siitä tekee jos sattuu olemaan keskivertoa älykkäämpi. Ikävää ettei järkeilemällä voi kumota biologisia tarpeita ja läheisyyden kaipuuta.

Äänestä

No joo, minäpä se vasta tyhmä olinkin kun lopetin juuri monivuotisen suhteen, vaikka tiedän että se johtaa entistä pahempaan yksinäisyyteen (kun kavereita on harvakseltaan ts. asuvat liian kaukana..). Mutta halusin olla vihdoinkin rehellinen itselleni, että en ole koskaan ollut rakastunut tähän mieheen, sen kun vaan ajauduimme aikoinaan yhteen. No, rehellisyydestä varmaan sakotetaan ja totuuden puhujathan eivät ole koskaan suosittuja.

Saattoi tietenkin olla typerää jäädä yksin, koska enpä minä tosiaankaan mikään maailman suosituin tapaus ole. Että ei ole heti jonokaupalla ukkoja oven takana. Mutta toisaalta...tunsin tehneeni suoraselkäsen ratkaisun, että vaikka jäänkin yksin, niin saapa se toinen etsiä itelleen naisen, joka siitä oikeasti välittää. Ei tarvitse tuhlata ainoaa elämäänsä minuun, joka vain roikkuisin hänessä yksinäisyyden pelossani.

No huhhuh...tulipas taas itsekeskeistä tekstiä, kun jaarittelin vain omista asioista.. Eli alkuperäiseen aiheeseen palatakseni, sanoisin, että ikinä ei kannata luovuttaa. Kuulostaa kliseeltä, mutta elävästä elämästä on esimerkkejä, miten "ikisinkut" löytävät elämänsä rakkauden vaikka vasta joskus vähän vanhempina ja ovat onnellisia. Ehkä se on niin, että jos etsimällä etsii itselleen muoria/ukkoa niin sitä ei löydä, mutta jos ei ajattelekaan asiaa, niin sitten joku päivä sitä vain löytää sen mitä on etsinyt. Ainakin itse olen huomannut, että näin monesti käy. Saat sen mistä luovut, toisinsanoen.

Äänestä

suunnitelleet elämiänne eteenpäin ettekä elättele turhia luuloja, koska eihän kukaan haluaisikaan elämäänsä tuollaista epäitsenäistä, itsesäälissä rypevää pikku ruikuttajaa.

Äänestä
  • Kommenttisi oli toisaalta varsin ilkeämielinen piikki, mutta on totta ettei se itsesääli ainakaan auta asiaa. Pitäisi löytää elämälle muu tarkoitus jos ei sitä parisuhdetta tai tyttöystävää löydykkään (edes yhtään sellaista). Se voi olla toki varsin vaikeaa, jos ei pysty oikein ajattelemaan muita asioita vaan yksinäisyys painaa päälle kuin yleinen syyttäjä.

    Olen itse täynnä posiitivista energiaa, toisaalta tiedän etten saata koskaan löytää yhtikäs ketään ihmistä. En ole kait vielä hyväksynyt tuota täyisin ja uskon että aina voi löytyä uusi mahdollisuus siihen, mutta kaikki eivät löydä ystäviä yhtä helposti kuin toiset.

    Äänestä

Itselleni riittäisi sekin jos löytäisi tytön jonka kanssa olla vaikkapa vähän aikaa, parisuhteita en osaa ajatellakkaan. Mahdottomalta tuo tuntuu näyttävän paljolti tilanteeni takia, mutta eipä tuo taitaisi näyttää sen paremmalta vaikka tilanteeni olisikin paljon parempi.

Rahalla saa ja hevosella pääsee. Jos terveys ja muut asiat on kohdillaan niin ainakin voit matkustaa ulkomaille ja ostaa sieltä rahalla "rakkautta" jos ei muuten saa.

Sinänsä kyllä ymmärrän miehenä, että on tapauksia joiden kohdalla jopa naisystävän saaminen on erittäin vaikeaa (mukaan luettuna itseni). Joskus siihen vaikuttaa pelkästään henkilökohtaiset piirteet tai muut ongelmat. Naisten kohdalla tuo on yleensä helpompaa, koska miehiä on enemmän "tarjolla". Tylsä nainen on hyvin harvoin ongelma, tylsä mies sitäkin vastoin voi olla pahempi ongelma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eikä tulekaan kirjoitti:

Minua vituttaa, ehkä tämä kuuluisi osittain sinkkupalstalle, mutta yksinäisyyttä tämä paremminkin on; sinkut ovat niitä jotka valitsevat itse ja hurvittelevat mennessään, oikeasti yksinäisiä kohti eivät vastakkaisen sukupuolen edustajat edes pieraise.

Mutta missä vaiheessa lyödä hanskat tiskiin ja todeta ettei tästä mitään tule? Naiset eivät ole koskaan pitäneet minusta, eivätkä tämän kaavan perusteella pidä tulevaisuudessakaan. Se on aina ollut se lätkäjätkä, ja myöhemmin joku muu riehakas korsto josta ei tiedä mitä se seuraavaksi tekee.

Ok. Olen tylsä. Se siitä sitten. Ehkä jos saan tarpeeksi rahaa niin joku viitsii edes teeskennellä rakastavansa minua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu