ketään joka tuntee sen ihmisen, jota ikävöi? Itse tunnen ihan ihan vähän vaan, mut tuli vaan mieleen, että onko kaikki yhtä hukassa kuin minä. Vai onko myös viisaampaa kaipuuta olemassa.
Löytyykö
täältä
181059
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
tutustua vähän paremmin..?
sitähän tässä odotellaan, että hukkaolo menee pois ja pääsis tutustumaan..
tehdä jotain asian hyväksi..?
Onko ehdotuksia mitä tehdään? Joko nähdään?
totakin vaihtoehtoa, siis näkemistä
ehdottaa jotakin sille kohteelle..?
tuota tapaamista, milloin nähdään?
mitähän se vastaa, jos mä ehdotan jotain, hui! entäs jos ei vastaa mitään, itkenkö vai nauranko?
ottaa selvää mitä se vastaa..? Nyt et tiedä itkisitkö vai nauraisitko, sitten tiedät...
ottaa selvää pitäisi. Taidanpa tietää etten ainakaan naura.. enkä itkekään, petyn vaan. Mutta kyllähän minä pettymyksiä kestän, selitän ne sitten itselleni parhain päin.
ryhtyä sanoista tekoihin..?
mutta mitähän mieltä hän olisi tuosta. pitäskö käydä ensin jossain ennustajalla. Onkos sellaisia olemassa?
kysäistä mitä mieltä hän olisi siitä..? Käy monella ennustajalla niin saat mieleisesi vastauksen joltakin ainakin :) Lienee jokaisella eri vastaus kysymykseesi.
käydäkin, mutta en mä tiedä missä niitä on. Miksi mä pelkään taas, nyt riitti tää pelkääminen. Mä kysyn vaikka mun unilta ensi yönä ;)
ajatella että kohteesikin on vain ihminen..? Suurimman osan kanssa pystyy puhumaan, ethän kai pelkää puhua muidenkaan kanssa?
syytä ajatella noinkin. mutta onhan se mulle enemmän kuin muut, se on SE ihminen. Se on erityinen mun mielessä. Enhän mä muille puhumista pelkää, ei kukaan muu ole niin täyttänyt mieltä.
mua ainakin loukkaa jos mun ihastus pitää mua jonain hirviönä jolle ei voi puhua, lähettää viestiä tai muutakaan :/
oisko jotain rakkautta mieluummin..