Elikkä mitähän tämän pojan päässä liikkuu ollaan tapailtu nyt uudesta vuodesta saakka välillä tää poika on aivan ihana tuo kukkia ja sanoo ihania juttuja jne jne.. mut sit taas välillä kun tekstaillaan niin on tosi tyly.. et mitähän sen päässä oikeen liikkuu? onko kiinnostunut vai ei?
Mitä pojan päässä liikkuu?
ota noista nyt sitte selvää`?
2683
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
syntyy helposti väärinkäsityksiä... :/
Minä luottaisin todellakin siihen kuvaan, jonka hän antaa itsestään tavatessanne ja sen perusteella on todennäköistä, että hän on sinusta kiinnostunut.
Kuten jo sinulle edellä sanottiin, kirjallista viestintämuotoa kuten juuri tekstiviestejä käytettäessä voi helposti tulla väärinkäsityksiä. Tämä voi johtua mm. puutteellisesta kyvystä ilmaista itseään kirjallisesti tai sitten vaan huonoista tai epäonnistuneista sanavalinnoista.
- Synkopoppi