Äitini sai minut aikoinaan 17-vuotiaana. Olivat jo naimisissa isäni kanssa. Tästä on jo n. 40 v. Niin sitä vaan halusin kertoa, että minut hoidettiin hyvin ja olin sukuni eka lapsenlapsi. Äitini nuoruuden huomasin kouluiässä kun muiden äidit olivat "vanhoja" niin oma äitini oli nuorekas. Eli ei kait ole huono asia tulla nuorena äidiksi. Kaikesta huolimatta kaikki voi mennä hyvin, vaikka alussa olisikin hankaluuksia. Itse olen ollut aina ylpeä nuorekkaasta äidistäni.
Olen teiniäidin
laps
31401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
noin lapsen silmin katsottuna. En toki syytä sinua, sillä abortti olisi ollut ikävä vaihtoehto kannaltasi katsottuna.
Vieläkö vanhempasi ovat naimisissa? Ja kouluttautuiko äitisi unelma ammattiinsa? Ja saitko paljon sisaruksia, vai jäitkö ainokaiseksi?
siellä! Isäni on kuollut ja äitini edelleen työelämässä, ammatissaan jota hän on tehnyt koko aikuis ikänsä. Sisaruksia on. Niin mitä sulla vielä oli keljuiltavaa...:((((
Ihan vain tiedoksi toiselle vastaajalle:
Suomessa joka toinen avioliitto päättyy eroon, joten se on yhtä todennäköistä nuorilla kuin vanhemmillakin pariskunnilla.
Ja toiseksi, mikään ammatti ei ole ihmiselämää arvokkaampi.