Handan täys paska!

71474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Aluksi boksi oli paska jonka ostin vuosi sitten (CV3300). Sitten tuli kaapelista päivitys, jonka jälkeen laite toiminut erittäin hyvin (99,99 prosenttisesti). Voin suositella laitetta oman kokemuksen mukaan.

Äänestä

4 kappaletta on meillä käytössä ja hyvin ovat toimineet,kolme DVB-C 5000 ja yksi CV-7800 vanhin jo toiminut 2 ja puoli vuotta.Ei vaikuta kamalan huonolta.

Äänestä
  • aloittajalle liian monimutkaisia laitteita...kun oli TM:n artikkelistakin syntynyt noin väärä kuva...

    "Handan on joukosta ainoa Suomen kaapelitelevisioliiton testin läpikäynyt ja logon saanut laite"

    Äänestä

  • DigiAna kirjoitti:

    aloittajalle liian monimutkaisia laitteita...kun oli TM:n artikkelistakin syntynyt noin väärä kuva...

    "Handan on joukosta ainoa Suomen kaapelitelevisioliiton testin läpikäynyt ja logon saanut laite"

    Handan toiminut hyvin ,tosin vasta kuukauden.Naureskelen vain kun naapuri kamppailee Topfieldinsä kimpussa.

    Äänestä

vanhemiin malleihinsa - ovat vieläkin myynnissä.

Äänestä

Minulla tallentava Handan T 6000 toiminut erittäin hyvin jo 2 vuotta. Tallentanut kaikki ohjelmat ajallaan. Selviytyy hyvin myös tekstityksestä.

Äänestä

sellanen bugi että USB-reiän kautta ohjelmien siirtäminen tietokoneelle tms. ei ole yhtä mahdollista kuin joillain muilla merkeillä. Jotkut ohjelmat ovat kai suojattuja - en sitten tiedä mitkä. Tämä tietenkin rajoittaa poksin käyttöä jos vaikka haluaa varmuuskopioida Eric Prydzin videon. Paljonhan tällaista materiaalia ei ole mutta mieluummin joku muu merkki. Tosin Topfield ja Procaster alkavat selvästi jäädä hintakilpailussa ja muutenkin jalkoihin. Handan9800:ssahan on HDMI1080p mutta uusi Topfield maksaa enemmän eikä siiinä luultavasti ole kuin HDMI1080i (tietoa ei ole kun en saanut sivuilta oikein selvää).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei tee mitään! kirjoitti:

http://www.tekniikanmaailma.fi/kuva-ja-aani/vertailut/tm-vertailu-tallentavat-digiboksit-kaapelivastaanottoon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu