hullu

-97 V-40 Volvo,pitääkö luistenesto napin olla pohjassa vai ylhäällä ,että luistonesto toimii.

Kun on pohjassa valo palaa ja sekös ärsyttää pitkällä matkalla.

Muuten ollut hyvä peli!
2635
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos se luistoneston merkkivalo palaa mittaristossa niin se luistonesto ei ole päällä. Jos valo ei sammu napin asennon muutoksista huolimatta on järjestelmässä jokin vika, ja vikakoodit olisi käytävä luetuttamassa jollakin korjaamolla, jossa on laitteet tuohon.

Äänestä

se seikka että namiskaa pitää painaa muutaman sekunnin ennenkuin luistonesto kytkeytyy pois päältä = valo palaa mittaristossa. Päälle laitto toimii lyhyellä painalluksella = valo sammuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyjä< kirjoitti:

-97 V-40 Volvo,pitääkö luistenesto napin olla pohjassa vai ylhäällä ,että luistonesto toimii.

Kun on pohjassa valo palaa ja sekös ärsyttää pitkällä matkalla.

Muuten ollut hyvä peli!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu