Ruotsin korko nousi

http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Ruotsin keskuspankki nosti ohjauskoron 425 prosenttiin/1135234024499
4338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ruotsi on nyt maailman napa, jota kaikki seuraa.

Kohta kaikki jahtaavat sukellusveneillä hylkeitä.

Äänestä

tosiaankin ehkä hyvä.
Voin kuvitella Ekp:n pitävän korkoa ennallaan tai laskevan. Nousuun en nyt usko, mutta mikäli talous "elpyy" (jos siinä nyt mitään elpymistä on... kasvun hidastumista ehkä) , niin korko saisi minunkin puolestani nousta vaikka sen 0,25%.

pysyisipä ehkä inflaatio aisoissa. miten sen niinkun sitten ottaa.. se on eri asia.

Oli miten oli, romahdusta asuntojen hintaan se ei tuo tullessaan... ei ohjauskoron noustessa, eikä laskiessa.

Äänestä

Englinnista tuli viestejä että korko jää ennalleen
ja riskiä on nostosta

Äänestä

Englannista tuli viestejä että korko jää ennalleen
ja riskiä on nostosta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..Euroopa perässä? kirjoitti:

http://www.hs.fi/talous/artikkeli/Ruotsin keskuspankki nosti ohjauskoron 425 prosenttiin/1135234024499

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu