Niin eli mikä on lapsella salibandy-mailan oikea korkeus? Eli esim. Kainaloon, leukaan jne. Kiitos vastauksista etukäteen.
Salibandy-mailan oikea koko
6
1809
Vastaukset
- hopsu...
Maila suoraksi eteen ja, jos se jää navan kohdalle niin sopivasti menee. Saa mennä vähän ylikin. Mielellään reilummin, ettei heti tarvitse ostaa uutta mailaa. Pienet kasvaa niin nopeesti.
- bandy ohjaaja
max. 5 cm navan yläpuolle. Varsinkin aloitteleville pienille ei kannata ostaa reilun mitoituksen mailaaa, sillä se hankaloittaa heidän pallon käsittelyä.
- nieminen97
Sen pitää olla noin 8 cm ylöspäin navasta.
- joomoi
Sen pitäis kyl olla 20cm navan yläpuolelle, mä pelaan säbää nii tiiän nää systeemit.
- prosalibandy
nyrkki navasta ylös..... viimeksi kommentin laittanut ei taida aivan pelata ''säbää''.
- sdgs<adg
minusta saa olla noin15 cm yli navan koska lyhyellä mailalla on vaikea pelata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073586Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133376Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä732549Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92175Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling512055Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.81904Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue411717- 901591
- 721153
- 741140