Siljan vartijoiden
13
2134
Vastaukset
- hyyry-ukko
tuli mieleen : "Autoilija kertoo että vielä putkaan tultaessa toinen vartija uhkasi heittää hänet mereen, kun henkilöllisyyspapereita ei löytynyt".
Onhan niitä aika tavalla laivasta ihmisiä kadonnut? Vieläkin on selvittämättömiä tapauksia!- mieleen
tuli sellainenkin seikka, että pitäisi opetella nauttimaan alkoholia siten ettei aiheuta itselleen harmia.
- vartijat..
ihan aiheetta toimivat:"Vahdit olivat kuitenkin menneet hyttiin naapurien tekemän valituksen takia." Hyttibiletystä tuon ikäisillä?
- nyt kerrotaan
hänen ihannoimastaan turvallisesta yhtiöstä?
- Turvallisella
yhtiöllä on tapana heittää häiriköt putkaan.
Et kai tosissasi mieti kumpi tuossa(kin) tapauksessa oli syyllinen?
Kehtaakin vielä tehdä rikosilmoituksen, jos itse viinapäissään törttöilee. Säälittävä köyhä taksiautoilija. - tähän vastaa..
Turvallisella kirjoitti:
yhtiöllä on tapana heittää häiriköt putkaan.
Et kai tosissasi mieti kumpi tuossa(kin) tapauksessa oli syyllinen?
Kehtaakin vielä tehdä rikosilmoituksen, jos itse viinapäissään törttöilee. Säälittävä köyhä taksiautoilija.odottelemisiin...
- vilkaisu peiliin paikallaan
Turvallisella kirjoitti:
yhtiöllä on tapana heittää häiriköt putkaan.
Et kai tosissasi mieti kumpi tuossa(kin) tapauksessa oli syyllinen?
Kehtaakin vielä tehdä rikosilmoituksen, jos itse viinapäissään törttöilee. Säälittävä köyhä taksiautoilija.Putkaan häiriköitsijät joutavat, olivatpa kännissä tai ei. Nykyajan ihmisistä on tullut todella agresiivisia ja hyökkääviä käytökseltään ilman viinaakin. Monet taitavat kuvitella että heillä on vain oikeuksia ei velvollisuuksia tai vastuuta.
Lisäksi kun juttu alussa selviää että kyseessä on taksiporukka....siinä vaiheessa alkoi jo naurattaa. sitä saa mitä tilaa. - myös samaa
vilkaisu peiliin paikallaan kirjoitti:
Putkaan häiriköitsijät joutavat, olivatpa kännissä tai ei. Nykyajan ihmisistä on tullut todella agresiivisia ja hyökkääviä käytökseltään ilman viinaakin. Monet taitavat kuvitella että heillä on vain oikeuksia ei velvollisuuksia tai vastuuta.
Lisäksi kun juttu alussa selviää että kyseessä on taksiporukka....siinä vaiheessa alkoi jo naurattaa. sitä saa mitä tilaa.mieltä oleva. En käsitä miksi ihmiset kuvittelevat voivansa käyttäytyä joka paikassa kuin Euroopan omistajat. Ei laivalla kuitenkaan ihan pikkujutuista putkaan heitetä, siinä saa jo aika paljon uhata että niin tehdään. Ja kyllähän se on muidenkin matkustajien edun mukaista että häiriköijät saadaan hiljaiseksi, vaikka sitten laittamalla putkaan jos muu ei auta. Se, että on asiakas ja muka aina oikeassa, ei oikeuta käyttäytymään törkeästi. Kokemuksesta asiakaspalvelussa alalla kuin alalla, parasta palvelua ja kohtelua saa kun on itsekin kohtelias.
- näinpä,
myös samaa kirjoitti:
mieltä oleva. En käsitä miksi ihmiset kuvittelevat voivansa käyttäytyä joka paikassa kuin Euroopan omistajat. Ei laivalla kuitenkaan ihan pikkujutuista putkaan heitetä, siinä saa jo aika paljon uhata että niin tehdään. Ja kyllähän se on muidenkin matkustajien edun mukaista että häiriköijät saadaan hiljaiseksi, vaikka sitten laittamalla putkaan jos muu ei auta. Se, että on asiakas ja muka aina oikeassa, ei oikeuta käyttäytymään törkeästi. Kokemuksesta asiakaspalvelussa alalla kuin alalla, parasta palvelua ja kohtelua saa kun on itsekin kohtelias.
Matka on pilalla, jos naapurihyttiin osuu tollanen porukka.
Jatkokin helppo kuvitella: Tuon parin kaljan jälkeen aletaan vasta ottamaan viinaa --> kello 24 lähdetään ravintolaan --> sieltä palataan neljän aikaan ja möykkä hiljenee aamuun mennessä, miten kukin seurueesta sattuu sammumaan.
Tuo agressiivinen käytös tosin viittais kaljan ja aineiden sekakäyttöön. - T.epi
Koska olen sitä turvalliseksi väittänyt? Itsellenikin on siellä käynyt ties miten. Turvallista on risteilypaateilla maailmalla.
Mutta tapauksessa luulen käyneet niin, että olisikohan jotain Viikkari-faneja eksynyt Siljalle ja ihmettelivät ettei taxfree juomia saanutkaan omien eväiden kanssa hytissä nauttia?? - *Nasse* *setä*
T.epi kirjoitti:
Koska olen sitä turvalliseksi väittänyt? Itsellenikin on siellä käynyt ties miten. Turvallista on risteilypaateilla maailmalla.
Mutta tapauksessa luulen käyneet niin, että olisikohan jotain Viikkari-faneja eksynyt Siljalle ja ihmettelivät ettei taxfree juomia saanutkaan omien eväiden kanssa hytissä nauttia??hipoen, nyt meni huomattavasti riman alta maata hipoen.
Mitä saammekaan nauraa seuraavissa turinoissasi,
aika näyttää, aika näyttää ... - yhyy siljaa haukutaan
T.epi kirjoitti:
Koska olen sitä turvalliseksi väittänyt? Itsellenikin on siellä käynyt ties miten. Turvallista on risteilypaateilla maailmalla.
Mutta tapauksessa luulen käyneet niin, että olisikohan jotain Viikkari-faneja eksynyt Siljalle ja ihmettelivät ettei taxfree juomia saanutkaan omien eväiden kanssa hytissä nauttia??Jutussa nimenomaan mainitaan, että he olivat käyttäneen siljaa jo pitkään.
- Anonyymi
Kummasti viina vie muistin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1383353Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/762147Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1371825- 1281771
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee271704- 1381375
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1111259"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!541166Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441055Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa331017