Musta tuntuu

Musta tuntuu siltä,että kun joku kyselee jostain vaivasta,niihin vastaa nämä itse oppineet psykologit.Joilla on vastaus joka vaivaan.Tsemppiä!!!
1229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Musta tuntuu että tänään on ystävänpäivä ja jos joninlaista toivotusta lentelee sinne sun tänne .Jotkut on aitoja jotkut vaan tavan vuoksi laitettuja kortteja tms .

Eikö ole hyvä jos yritetään tsempata toinen toisiamme ,uskon näin että täällä kirjoittajat monetkin ovat sellaisia jotka itse kokeneet vaikeuksia ja edes näin kirjoittamalla yrittävät tsemppailla lähimmäisiään jaksamaan ja ymmärtämään että kyllä kaikilla taloilla on ovikin .Me itse rakennamme usein esteitä oviemme eteen ettei vaan mikään sellainen pääse sisään jota emme ole kutsunett ,tässä tapauksessa tsemppaajat .

Itseoppineet olisko he heitä jotka on oppineet miten selvinneet vaikeista tilanteistaan ,vai mitä tarkoitat ? Kuitenkin jokaisella meillä omat vaikeutemme ja uskon ettei sellasta oppikirjaa ole joka neuvoo tarkkaan juuri sinun tilanteesi ,vaan kaikki on henk.kohtaista .

Itse kun kerroin että olen saanut avun ylhäältä ,eli tulin uskoon ja Jumalansanasta olen saanut ammentaa tosi paljon tätä "tsemppiä"
Sekin ärsyttää että puhutaan uskosta vaikka kerroin henk.kohtaisesta avustani .

Sinulle voi antaa apua jokin muu asia ,olisi tosi rikastuttavaa kuulla mikä on se on ?Kouluja käyneetkin on vain ihmisiä muitetaan se ,oli titteli mikä tahansa psykiatri tai vastaava.Hekin omalla kirjakielellään tsemppaavat näin se vaan on .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zykologi kirjoitti:

Musta tuntuu siltä,että kun joku kyselee jostain vaivasta,niihin vastaa nämä itse oppineet psykologit.Joilla on vastaus joka vaivaan.Tsemppiä!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu