TR-kielimatkat

H.Y.A.

Hei. Kysyisin, että onko jollain kokemusta tr-kielimatkoista ja jos on niin millaisia kokemuksia? Tahdon kuulla kaiken mahdollisen. Olisin menossa Los Angelesiin joten olisi kiva kuulla siellä käyneiden kommentteja, mutta myös muiden tr:ällä matkustaneiden kommentit ovat tervetulleita.

6

3231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kerro kaikki

      Onko kukaan ollut aikuisten kielikurssilla briteissä? Nimenomaan tr-yrityksen kautta? Olisi kiva kuulla kokemuksia. Itse olen 35v ja harkinnassa on aikuisten kielikurssi.

    • ehkä menen

      Siis eikö kukaan ole ollut tr-kielimatkoilla?

    • Yolo gb

      Minäki olen menossa :D eikö kukaan ole ollut aiemmin?

    • Anonyymi

      Kovin on pieni liikevaohdoltaan tämä TR-kielimatkat. Yhden hengen yritys, .... noinkohan kaikki toimii, sillä eipä yksi ihminen voi/osaakaan kaikkea tehdä? Liikevaihtoa viimevuonna reilu 100 tuhatta, toki hiukan sakannut korona aikana. Muttei kuitenkaan mikään kultakaivos ole ollutkaan.
      Nyt esim hkee isäntäperheitä joillakin Suomen paikkakunnilla. Palkkiona kielikurssistipendi, hmm... Jotenkin nyt on aika heppoisen oloista toimintaa.

      • Anonyymi

        Ehkä on syytä ottaa huomioon, että viime vuonna ei paljon matkusteltu mihinkään. Eikä matkustella tänä vuonnakaan ( paitsi Pietariin pari jalkapallomatsia näkemään ja tuhoamaan kaikkien kesä virustuliaisilla).

        Joku TR-kielimatkat on pikkupulju ja näissä oloissa luultavasti pois kuoleva. Isotkaan eivät voi hyvin.


    • Anonyymi

      Isoilla on isot kiinteät kulut, pienet voivat olla ketteriä ja pärjätä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4288
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2744
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2502
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      85
      1529
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1476
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe