Oululaisia kissan omistajia?

Hei, löytyykö chatista oululaisia kissaihmisiä ja jos niin, kysymykseni olisi seuraavanlainen. Kissan hoidossa vuorotteleminen esim. matkan tähden n.1-3 krt vuodessa? Omat kissani ovat sisäkissoja, joten tarvitsevat säännöllisen ruokinnan ja vessan siivouksen omassa kodissa. Ei ulkoilua. Itse olen vuorostani valmis hoitamaan omaa lemmikkiäsi/ lemmikkejäsi tarvittaessa.
3214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kissojani hoitaa tarvittaessa naapurini, mutta mielelläni autan, mikäli asut keskustan tuntumassa - minulla ei ole autoa, joten ihan mahdottoman kauas en pyörällä jaksa kulkea.

Miten olisi "kissanhoitorinki", ympäri kaupunkia halukkaita hoitajia, niin silloin ei tulisi liian pitkät hoitomatkat?

Äänestä
  • Kolme kissaa on minullakin, asun kyllä n. 6 km päässä keskustasta. Tuo sinun ideasi kissanhoitoringistä olisi kyllä hyvä. Mutta mitenhän saataisiin muihin kiinnostuneisiin yhteys? Oulu chat? Tietysti olisi myös tärkeää, että he jotka rinkiin liittyisivät, olisivat luotettavia ja tunnollisia. Haluaisin olla rauhallisin mielin, että omat kissani voivat hyvin ja kaikki olisi kunnossa. Hyrinät kisuilta sinun kissoillesi. :)

    Äänestä

  • leda kirjoitti:

    Kolme kissaa on minullakin, asun kyllä n. 6 km päässä keskustasta. Tuo sinun ideasi kissanhoitoringistä olisi kyllä hyvä. Mutta mitenhän saataisiin muihin kiinnostuneisiin yhteys? Oulu chat? Tietysti olisi myös tärkeää, että he jotka rinkiin liittyisivät, olisivat luotettavia ja tunnollisia. Haluaisin olla rauhallisin mielin, että omat kissani voivat hyvin ja kaikki olisi kunnossa. Hyrinät kisuilta sinun kissoillesi. :)

    tiedä, kuinka tuo chatti toimii...olen pari kertaa käynyt kurkistamassa ja näppäsin itteni nopeesti ja närkästyneenä sieltä pois, ehdotuksia tuli jos jonkinlaisia, olenkohan tosikko kun vedin herneet nenään..
    Kyllä, se olisi ehdoton juttu, että niihin kissanhoitajiin täytyy voida ehdottomasti luottaa. Meidän kissathan tietenkin ansaitsee murkinan lisäksi aitoa mielenkiintoa, mutta myös senverran "asiantuntemusta", että hoitaja näkee, että kaikki on kunnossa. Ja tietenkin koti on koti, sinne ei kovin helposti päästä ketään, jos on vähäkin epäilystä luotettavuudesta.
    Kertoisitko, voiko siellä chatissä keskustella niin, että kaikenmaailman seurantarjoajat ei ole häiritsemässä ja sekoittamassa TÄRKEITÄ kissajuttuja??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


leda kirjoitti:

Hei, löytyykö chatista oululaisia kissaihmisiä ja jos niin, kysymykseni olisi seuraavanlainen. Kissan hoidossa vuorotteleminen esim. matkan tähden n.1-3 krt vuodessa? Omat kissani ovat sisäkissoja, joten tarvitsevat säännöllisen ruokinnan ja vessan siivouksen omassa kodissa. Ei ulkoilua. Itse olen vuorostani valmis hoitamaan omaa lemmikkiäsi/ lemmikkejäsi tarvittaessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu