eli oon nähnyt kuvan galleriassa jollain tyypilä, et kun se oli käynyt ruotisissa katsomassa MCR'ää, nii että sielä oli joku tyyppi joka oli näyttäny ihan gerard way'ltä, nii oonko joku muukin löytänyt kuvia wannabe greardista?
Gerard Wayn klooni
3
800
Vastaukset
Mutta Suomen keikalla siskoni oli nähnyt aivan Gerardin näköisen tyypin, ja kysyi tältä: " Yritätkö matkia Geetä, vai?:)" Se oli vastannut, että ei kuulemma. Mutta huvittavaa.
- r0manc3
Nyt tälläinen hieno yleistys tähän alkuun :D mitä nyt itse olen nähnyt noita kovia mcr poikafaneja niin kyllä ne tunnistaa heti. Tuntomerkkeinä mustat n.olkapää pituiset hiukset, mustat pillifarkut, musta kauluspaita/mcr paita/BP takki ja mahdollisesti punainen kraka :)
En sano että kaikki näyttäisivät tuolta, mitä olen itse nähnyt/tavannut niin aika hyvin sopii tohon kuvaan. Tiedä ovatko matkijoita vai ihan vain faneja :)
En rupea ketään haukkumaan matkijaksi tai wannabe:ksi, mutta ei ole siis mikään "harvinaisuus" törmätä "klooniin" :) - Maaaai
Tiedän erään pojan, ehkä 11v.. Tuskin on ikinä kuullutkaan MCR:ää.. Vaatteet ihan erillaiset kuin Gerardilla, mutta hiukset mustat ja vähän vaille olkapäihin saakka. MUTTA ne kasvot. Niissä on jotain niin samaa kuin Gerardin kasvoissa. Aina kun tulee vastaan, ei voi muuta kuin tuijottaa, niin saman näköinen..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1671783Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli561357Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva1941126Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi541087Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus761039Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e37985- 61905
- 66903
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy211865Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali155830