Garmin nuvi 200 näyttö-ongelma

Ostin tänään ko laitteen (software-version: 3.80, GPS-ohjelmavrs: 2.70b, kartta: NT 2008 Nordics). Ajellessani huomasin, että aika usein käy niin, että ajettavaa tai risteävää tietä ei näy kartalla, joskus ne tulevat näkyviin monen sekunnin kuluttua, joskus ei ollenkaan. Onkohan tämä ominaisuus vai onko ko laitteessa vikaa?
41158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

siinä, että näytössä näkyvän kartan näkymä on "pienellä". Saat avattua näkymää tarkemmaksi ylänurkassa olevaa -merkkiä painamalla ja vastaavasti toisin päin - -merkkiä painelemalla. Voit niistä itse säätää ja valita kuinka paljon yksityiskohtia kulloinkin näkyy. Asetuksista voi myös säätää näkymää.

Äänestä

Mistä ostit Garminin? Olen hankkimassa samaista laitetta ja on tärkeää saada se uudella kartalla.

Äänestä

Mites kävi, alkoiko risteykset löytymään, vai vaikuttaako että laite ei toimi hyvin?

Jussi

Äänestä
  • kävin Kartta-asetuksissa valitsemassa Yksityiskohdat -> Eniten, ja nyt näkyy kadut, jotka ennen oli hakusessa. Ostin Gigantista, jossa mallia on myynnissä vanhalla ja uudella kartastolla. Kannattaa ostovaiheessa tarkistaa Asetukset-Kartta-Karttainfo = CNE NT 2008

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


roope77 kirjoitti:

Ostin tänään ko laitteen (software-version: 3.80, GPS-ohjelmavrs: 2.70b, kartta: NT 2008 Nordics). Ajellessani huomasin, että aika usein käy niin, että ajettavaa tai risteävää tietä ei näy kartalla, joskus ne tulevat näkyviin monen sekunnin kuluttua, joskus ei ollenkaan. Onkohan tämä ominaisuus vai onko ko laitteessa vikaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu