onko kukaan käynyt kyseisen kurssin?Missähän päin näitä kursseja pidetään ? Olen sairastanut psoriasista 40 vuotta ja nyt nivelissä.Liekköhän apua näiltä kurssilta kukaan saanut?
Kuntoutus/Sopeutumisvalmennuskurssi
5
1171
Vastaukset
- käynyt...
monissa kuntoutuksissa.. ilmastohoitomatkalla neljä kertaa ja kangasalassa kerran ja syksyllä pitäis mennä taas kangasalaan. kaikista kuntoutuksista on ollut hyötyä ja niistä aina oppii uutta. olen psoriaatikko ja nivelpsori ollut jo 13 vuotta...
- Kuntoutuja
Oletko milloin menossa Apilaan? Katselen juuri kuinka sinne pääsee yleisillä kulkuneuvoilla. Olen menossa lokakuun puolivälissä.
- .............
Helsingissä kuntoutuskeskus IHO
Psoriliiton lehdessä on hakuohjeet.
Lääkärin B-lausunto ja menoksi.
On todellä käymisen arvoinen, jos ei muuta niin ainakin vertaistukea ja tietoa. Joskin sinulla varmasti on jo tietoa jos olet sairastanut kauan.
Tsemppiä! - SAP
Voit itse selata Kelan kurssirekisteriä. Siinä on tiedot reaaliajassa ja hyvät ohjeet kohderyhmistä ja paikkatilanteesta.
Mene sivulle www.kela.fi ja täppää kohtaa kuntoutukseen.
Saat eteesi vasemmalle valikon. Nyt täppää kohtaa kuntoutuskurssi. Valikon laajennuttua täppää vielä kohtaa kurssitarjonta.
Saat eteesi kurssiluettelon. Kunkin kurssin tietoja pääste lukemaan napauttamalla sinistä tekstiä.- SAP
Saat kurssiluettelon vasta kun olet laittanut haun. Kirjoita kohtaan hae nimellä sana nivelpsoriasis tai psoriasis->paina kohtaa hae.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614128KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1002587Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452152- 231821
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?271753- 281546
- 161325
- 1121181
- 311168
- 511108