Rakastunut Vesimies-mies, sopiiko Kala-naiselle? Omia kokemuksia?

PeteV8

Olen valtavan rakastunut erääseen ikäiseeni (39v) kalat- naiseen, ja valtavan uteliaana tähtimerkkinä kyselisin, onko tällaisesta liitosta kellään kokemuksia? Tuntuu, että meillä luistaa kaikki loistavasti, mutta tulevaisuus kun on hämärän peitossa, mietityttää, että tuleeko taas jälleen kerran uusia haavoja tunne- elämän maneesilla.. On ollut edellisiä suhteita, mutta vain muutama todella vakavampaa, joista onkin tullut osumaa yhdelle vesmiehelle ihan riittämiin.. haluan todella olla hänen kanssaan, mutta kun ei ole kokemusta tästä tähtimerkistä.. Härkä, kauris, oinas ja vaaka on tullut jo tutuiksi luonteiltaan.. No ehkä se onnistuminen ei aina olekkaan kiinni tähtimerkeistä, mutta KUITESKIN niissä on sitä jotakin..
Niin hyvät lukijat, kommentteja kiitos:) (muuten, onneks olkoon meille vesmiehille synttäreitten johdosta!)

3

1291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pede

      Itse olen vesimies nainen ja minulla on kalat mies. itse olen sosiaalinen kaikkien kaveri.. mies kotona viihtyvä ihminen. Arki tasaisin tappavaa ja se rupeaa jo näin 7 vuoden suhteessa tuntumaan... että näin.

    • AVKT

      sinä siellä kar..... lammen kaislikossa.
      Hei, olet kuin minä, sinä määräät, siis järjellä ja se siitä.

      • Putkisto.

        että tämmönen juttu onnistuu. Itse karkasin suhteesta kalamieheen, kun puhui yhteen muutosta ja kihlautumisesta. Sitä paitsi rutiini alkoi näkyä seksissä ja arjessa liikaa. Tasaista ja tappavaa pitemmän päälle. Kala on huono keksimään uusia virikkeitä kumppanille ja tykkää rutiineista liikaa. Seikkailun haluakaan ei pysty kehumaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      63
      4591
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      164
      3522
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      64
      2893
    4. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      149
      2841
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2684
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1923
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1801
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1656
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      174
      1630
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      42
      1342
    Aihe