Hei!
Luulisin että täältä saa hyvää ja "ammattilaisen" mielipiteen siitä mikä on hyvä ja halpa rasva käsille. Ongelmana on ainakin nyt talvella se, että sormet kuivuvat niin pahasti että sormenpäät halkeilee. Kaiken maailman rasvoja olen koittanut mutta mikään ei ole ollut ylitse muiden. Onko siis näin että rasvalla ja rasvalla ei ole eroja, vaikka hintahaitari on aika laaja. Kovia luvataan aina siinä tuoteselosteessa mutta ne taitaa olla valmistajien perättömiä lupauksia.
Siis nyt kysynkin teiltä, että mitä te suosittelette, joka on hyvää ja halpaa.
T: Rasvaviidakkoon kyllästynyt
Hyvä ihorasva
9
3193
Vastaukset
- jokuvaan.
Hei vaan!
Itse olen myös yrittänyt etsiä hyvää rasvaa ja kaupassa törmäsin kummipojalleni rasvaa etsiessä natusan baby oil- hoitoöljyyn. Se on hyvin nestemäistä, hieman ehkä vaikea käyttää, sen juoksuvuuden takia, mutta tuntuu kosteuttavan omaakin ihoa niin hyvin että ostin myöhemmin itselleni ihan oman pullon.
Niitä oli aloe veran tuoksuinen ja hajustamaton. ihana tunne kun ihoa ei kiristele koko aikaa enäää - KT3
A-vitamiinivoide on tosi hyvä, edullinen ja nopeasti imeytyvä voide myös käsille; suosittelen lämpimästi!
- Halpa ja hyvä
Mulla kans ongelmia,kuivista käsistä,mutta löysin tosi hyvän käsirasvan,vetäytyy hyvin käsiin,ei jätä rasvaseksi.Vaseline(intensive Care) Anttilassa ainakin myydään,oli tarjouksessa 4e 400ml,suosittelen.
- puopolo
Tiedän ainakin yhden hyvän voiteen jota on kehuttu. noni-ihovoide. Kyseisellä voiteella ainakin yhdeltä puoli tutulta lähti psoriasis näkyvästi pois. Nykyään siskonikin käyttää samaista voidetta psoriasikseen, mutta en tiedä onko hänelle ollut siitä apua. Enkä kyllä tiedä mistä sitä edes saa mutta täytyypi kysäistä.
- puopolo
Niin sitä voidetta saa ainakin sellasisilta nettisivustoilta kuin www.tahitiannoni.com ja www.elamanpuu.net. voihan sitä löytyä vielä jostain muualtakin.
- Locobase R.
apteekissa myytävään Locobase repairiin. On tosi riittoisaa kun ei tarvita kuin sentin pötkylä ja hierotaan hyvin käsiin ja pitää ihon notkeana. Hieron sitä kyynärpäihinikin.
http://www.apteekkituotteet.fi/epages/Kaupat.axl/?ObjectPath=/Shops/Eura/Products/5703483400507/SubProducts/5703483401009 - H.H.
Erisan, kahden pisaran rasvaisuus, koko keholle
- Bertta_
Vuohenmaitovoide on ainakin ihan hyvää.
http://www.tampereenluontokauppa.fi/index.php?route=product/product&manufacturer_id=35&product_id=354
Samoin Lidlin Cien merkkinen sensitive bodylotion on hyvä kosteusvoide vartalolle. - Vartalovoide
Ihan paras vartalovoide on Decubalin body lotion, saa apteekista. Ja se sopii herkkäihoisellekin. Ei sisällä hajusteita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2252960Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1842606Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101227Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1351144- 701078
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2901060Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831055Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3481022Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20959Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22808