Hei!
Luulisin että täältä saa hyvää ja "ammattilaisen" mielipiteen siitä mikä on hyvä ja halpa rasva käsille. Ongelmana on ainakin nyt talvella se, että sormet kuivuvat niin pahasti että sormenpäät halkeilee. Kaiken maailman rasvoja olen koittanut mutta mikään ei ole ollut ylitse muiden. Onko siis näin että rasvalla ja rasvalla ei ole eroja, vaikka hintahaitari on aika laaja. Kovia luvataan aina siinä tuoteselosteessa mutta ne taitaa olla valmistajien perättömiä lupauksia.
Siis nyt kysynkin teiltä, että mitä te suosittelette, joka on hyvää ja halpaa.
T: Rasvaviidakkoon kyllästynyt
Hyvä ihorasva
9
3161
Vastaukset
- jokuvaan.
Hei vaan!
Itse olen myös yrittänyt etsiä hyvää rasvaa ja kaupassa törmäsin kummipojalleni rasvaa etsiessä natusan baby oil- hoitoöljyyn. Se on hyvin nestemäistä, hieman ehkä vaikea käyttää, sen juoksuvuuden takia, mutta tuntuu kosteuttavan omaakin ihoa niin hyvin että ostin myöhemmin itselleni ihan oman pullon.
Niitä oli aloe veran tuoksuinen ja hajustamaton. ihana tunne kun ihoa ei kiristele koko aikaa enäää - KT3
A-vitamiinivoide on tosi hyvä, edullinen ja nopeasti imeytyvä voide myös käsille; suosittelen lämpimästi!
- Halpa ja hyvä
Mulla kans ongelmia,kuivista käsistä,mutta löysin tosi hyvän käsirasvan,vetäytyy hyvin käsiin,ei jätä rasvaseksi.Vaseline(intensive Care) Anttilassa ainakin myydään,oli tarjouksessa 4e 400ml,suosittelen.
- puopolo
Tiedän ainakin yhden hyvän voiteen jota on kehuttu. noni-ihovoide. Kyseisellä voiteella ainakin yhdeltä puoli tutulta lähti psoriasis näkyvästi pois. Nykyään siskonikin käyttää samaista voidetta psoriasikseen, mutta en tiedä onko hänelle ollut siitä apua. Enkä kyllä tiedä mistä sitä edes saa mutta täytyypi kysäistä.
- puopolo
Niin sitä voidetta saa ainakin sellasisilta nettisivustoilta kuin www.tahitiannoni.com ja www.elamanpuu.net. voihan sitä löytyä vielä jostain muualtakin.
- Locobase R.
apteekissa myytävään Locobase repairiin. On tosi riittoisaa kun ei tarvita kuin sentin pötkylä ja hierotaan hyvin käsiin ja pitää ihon notkeana. Hieron sitä kyynärpäihinikin.
http://www.apteekkituotteet.fi/epages/Kaupat.axl/?ObjectPath=/Shops/Eura/Products/5703483400507/SubProducts/5703483401009 - H.H.
Erisan, kahden pisaran rasvaisuus, koko keholle
- Bertta_
Vuohenmaitovoide on ainakin ihan hyvää.
http://www.tampereenluontokauppa.fi/index.php?route=product/product&manufacturer_id=35&product_id=354
Samoin Lidlin Cien merkkinen sensitive bodylotion on hyvä kosteusvoide vartalolle. - Vartalovoide
Ihan paras vartalovoide on Decubalin body lotion, saa apteekista. Ja se sopii herkkäihoisellekin. Ei sisällä hajusteita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1244902Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1954693Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku112348Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1211997- 4031741
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a371518Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann101338Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781235- 841209
- 741065