Alkaa olla vitsit aika vähissä,mies pelaa ja pelaa oikealla rahalla.Sitä kun hällä ei muutenkaan ole tarpeeksi vaikka käy säännöllisesti töissä.Otti jopa noin kk sitten 2000euron lainan pelaamista varten?????Ei ole näkynyt eikä kuulunut voittorahoja ja en edes unissani usko että mitään voittaakaan,töistä kun kulee saapastelee suoraan makuuhuoneeseen,joka on hyvin huono paikka koneelle,sillä hänkin pelaa usein aamu2-4 aika paha nukkua herkkäunisena ja kipeänä puolenmetrin päässä tietokoneesta.syy miksi tähän järjestelyyn on päädytty on se että minä itsekin tarvitsen rauhallisen työhuoneen joka on talon toisessa päässä.Ei ole auttanut mikään, olen koettanut niin hyvällä kun(pahallakin)saada häntä ruotuun mutta mikään ei ole auttanut.Onko enää muuta konstia kun köydätä ukko pihalle????En jaksa enää.
Paf pokeri addiktin
2
1691
Vastaukset
- ja omat rahat turvaan
ellei miehesi pysty ratkaisemaan ongelmaansa, parempi varautua konkurssiin. Hän voisi tietenkin jäädyttää pelitilinsä ja asettaa pelirajat. Itsellä tepsi hyvin.
Toisaalta hän retkahtaa johonkin toiseen koukkuun, kun paffin tili jäädytetty. - heittäytyä
niin laita pieni bluffi kehiin. Pelimiehesi varmaan arvostaa: Lainaa ystävättäreltäsi kalliin näköinen kolttu ja sano sen olevan esim. Versace tai D&C tai joku muu luksusmerkki, ilmoita joku kiva hinta, esim. 1500 e ja katso miten miehesi suhtautuu tähän :) jos alkaa itkemään niin voit kuitata pelitappioista ja käytetystä ajasta...
meillä vaimon kanssa homma toimii niin, että kun lapset nukkuu, niin pelaillaan yhdessä joku tunti pari ja sitten nukkuun, mahdollisimman pienissä pöydissä tai pikku turnauksia, säilyy jännitys ja peli-ilo ja perheonni :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.998118Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m906108Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875577Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot685531Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134760Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232528Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys482408Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e61379Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71364Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461210