ADi

Voisitko Adi kurkata skorppari äidin karttaa?
6421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Horroskooppiin ei kannata uskoa, eikä pidä antaa höynäyttää itseään edes korteista ennustajan huplatuksilla.

Näetkö, että tähän kooppiin kannattaa uskoa.

Äänestä

ettei saa esittää tulkintapyyntöjä suoraan tietylle tulkitsijalle vaan antaa kaikille mahdollisuus tehdä tulkinta.

Sheriffi ilmeisesti pitää linjansa ja korjaa tämän viestin, joten älä säikähdä jos tämä viestisi on poistunut ja otsikko ja sisältä on hieman vaihtunut.

Äänestä

Näien tietojen perusteella olet pihalla kuin lumiukko kaikesta mitä ympärilläsi tapahtuu.
Ihan sama, kuka arvauksen esittää, sillä oikeaan osumisen todennäköisyys on suurinpiirtein sama.
Se millaisen sadun haluat kuulla riippuu siitä paljonko olet valmis tarinasta maksamaan.
Älä aliarvioi irvailijoiden tekstejä sillä heillä on ote oikeaan live-elämään edes jotenkin säilynyt.

Äänestä
  • Solmuja on monenlaisia,toiset aukeaa helposti,toiset ei ikinä,mutta ne kuuluja jokaisen normaalin ihmisen elämään.Edellinen täysi idiootti,jätä omaan arvoonsa.

    Äänestä

  • monenlaisia kirjoitti:

    Solmuja on monenlaisia,toiset aukeaa helposti,toiset ei ikinä,mutta ne kuuluja jokaisen normaalin ihmisen elämään.Edellinen täysi idiootti,jätä omaan arvoonsa.

    pari tyyppiä jotka tuossa hieman ennen joulua kävivät täällä oikein esimerkkien voimalla saarnaamassa kuinka ainoastaan skepot haukkuvat ja solvaavat?

    Olisi pojille taas työsarkaa, mutta minkälaisen jutun he nyt kehittäisivät kun haukkujina onkin samaan asiaan uskovat?

    Äänestä

  • monenlaisia kirjoitti:

    Solmuja on monenlaisia,toiset aukeaa helposti,toiset ei ikinä,mutta ne kuuluja jokaisen normaalin ihmisen elämään.Edellinen täysi idiootti,jätä omaan arvoonsa.

    Solmu aukeaa jos tietää miten sen saa auki.
    Kannattaa kysyä noidalta postitse tai puhelimitse?
    Minusta kaikki yliluonnollinen kannattaa jättää omaan arvoonsa, etenkin kriisitilanteissa.
    Sata kertaa parempi vaihtoehto ja halpa sellainen on mennä lähimpään terveyskeskukseen sanomaan, että elämä on solmussa. Sieltä saa ihan oikeaa apua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


äippä kirjoitti:

Voisitko Adi kurkata skorppari äidin karttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu