Britney Zombie-look

Kyl on kauheeta, suomalaiset haukkuu, nälväilee Britneytä, katso ihmeessä MTV3-sivulta! Muka Zombie, mitäs jos USA:ssa Susanna Sievistä haukuttais Noita-akaksi? Loukkaantuisko suomalainen, entäs jenkki Britneystä? Pamelasta?
2333
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kävin lukasemassa ja ihan tosi asioistahan siellä on kirjoitettu. Eihän se haukkumista ole jos faktoista kerrotaan. Nuo asiathan on suomenkin lehdissä käsitelty.

Ja blogit ob blogeja, jenkeissä julkkisbligeja miljoonia. Tainnut bligin kävijöistä ollut suomalaisia. Voi hitsi, on ihmeellistä jos amerikkalaisella blogilla joku mainitsee jotain suomalaisesta. Nimimerkistä päätellen ameriikan suomalaiset asialla, tai blogiin kirjoitettu suomesta.

Äänestä

Köyttä saa rautakaupasta amerikassakin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voi luoja taas kirjoitti:

Kyl on kauheeta, suomalaiset haukkuu, nälväilee Britneytä, katso ihmeessä MTV3-sivulta! Muka Zombie, mitäs jos USA:ssa Susanna Sievistä haukuttais Noita-akaksi? Loukkaantuisko suomalainen, entäs jenkki Britneystä? Pamelasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu