Siis olen kalat ja mulla on hyvä ystävä kauris... Onko muilla kaloilla kauris ystäviä..? Tuutteko hyvin toimeen? riitelettekö pikku asioista? selvitättekö asiat nopeaa vai onko puhelakko ainekii 2päivää?
Miten yleensäkki tuutte toimee keskenää? Onko paljokii yhteist?
Miten yleensäkki tuutte toimee keskenää? Onko paljokii yhteist?
Vastaukset 4
Vanhimmat
mä en niinku tajuu tätä .. siis sopiiks kala ja leijona yhteen?? en oikeen usko;) no antaa olla mutta en keskustele siitä enempää..mutta onko kukaan kala horoskoopeissa? .. no moikka
mä oon kalat ja mun kaveri on kauris...ystävyyttä on kestänyt nyt 12 vuotta..oon itse 13..:) ja hyvin kestää..ei paljon riitoja..mut kauriit on joskus vaan hiukan tylsiä..:)
Oon ollu erään kaurismiehen kans ystävä jo monta vuotta enkä muista että ystävyytemme aikana olisimme edes riidelleet kertaakaan. Ystävyys toimii hienosti ja sille tyypille on helppo puhua. se ymmärtää, eikä pidä mua edes kovin kahjona!=) ja se myöski kertoo mulle omia huolia yms. Siis: ystävyys ainaki toimii hyvin, muulta saralta ei kokemuksia kauriista.
Itselläni on yksi parhaista ystävistä kala ja homma toimii hyvin. Huumori ja jutut menee hyvin yksiin. Riitoja ei ole, pikkukänää joskus mutta asiat selvitetään nopeasti. eli ei mitään puhelakkoja.
Toisaalta minulla oli pitkä suhde kalamieheen, mutta homma kaatui hänen herkkyytensä. Siltä saralta ei kovin hyvin toiminut, vaikka rakkautta olisi riittänytkin. Ystävänä toimii kuitenkin hyvin mielestäni!