nostolampuista???

Mulla on mazda 323 ja tiedustelen että saako ihan laillisesti pitää nostolamppuja alhaalla päiväs aikaan voiko saada sakot?!?
1140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

...sinulla on huomiovalot etupuskurissa, voit käyttää niitä parkkivalojen kanssa korvaamaan ajovalot. Mutta jos huomiovaloja ei löydy, joudut valitettavasti nostamaan luukut ylös (pelkät parkit eivät riitä).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ansku kirjoitti:

Mulla on mazda 323 ja tiedustelen että saako ihan laillisesti pitää nostolamppuja alhaalla päiväs aikaan voiko saada sakot?!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu