Mitä ihmeen voidetta pitäisi laittaa naamaan, jotta saisi tämän kuivuuden pois. Liekö sitten syy hormooniheilahtelujen, tai ties minkä, mutta iho on kuiva ja pintaryppyinen, laitanpa mitä voidetta vaan. Kokeiltu on apteekin kalliit sarjat ja rasvaiset perusvoiteetkin.
Vinkkejänne kaivataan...
Vinkkejänne kaivataan...
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kokeileppa Bellavitaa..saat sitä apteekista.Minulle tepsii hyvin.
Voisin lisätä, että sinistä Bellavitaa!
Joo, sitä on kyllä joskus kymmenen vuotta sitten kokeiltu, eikä vissiin ollut hassumpaa. Kiitos vinkistä/muistutuksesta =))
Apteekista saatavaa Credical öljyä, tais sitten ihan vauvan kylpyöljyä suihkun/naamapesun jälkeen kostealle iholle. Sitoo enemmän kosteutta kuin kuivalle iholle laitettu kosteusvoide.
Hamppu-sarjan Face protector-voidetta. Aivan IHANAA mannaa kuivalle iholle. Maksaa muistaakseni 15-20e, ja antavat kyllä liikkestä näytepurkkiinkin ennen kuin ostat, että voit testata!!!
Eiks se haise ihan hirveälle?
pahalle :O
Muistathan myös syödä monipuolisesti ja terveellisesti ja juoda päivittäin paljon vettä? Mitkään voiteet eivät auta, jos ruokailu on retuperällä. Erilaiset pähkinät ja siemenet ovat hyväksi kuivalle iholle. Jos oikein haluaa panostaa, niin aloeveraa löytyy myös juotavassa muodossa.
..toimii aivan loistavasti koko kropalle! :D