Tääkö on sitten
kaunista?
5822
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
-se on kai kaunista,niiden muotisuunnittelijahomomiesten mielestä,jotka eivät halua naisen näyttävän naiselta..-kaikki mannekiinit ovat liian laihoja heteromiesten mielestä.
Ihana
Toi on jotain niiin ihanaa
Tosta sen just huomaa kun lukee muita vastauksia et miten kauhea sairaus anoreksia on. "Normaalin", terveen ihmisen mielestä toi on ihan kamalan näköistä, jopa niin paljon että pahaa tekee. Luulisi että olis vaikea olla ku kaikki luut törröttää, kädet ja jalat näyttää kauheen isoilta, samoin pää.
Mä kyllä tavoittelen hoikkuutta, mutta onneksi sillä tavalla että näyttää vielä terveeltä, naiselliselta ja muodokkaalta. Jos tässä nyt joku mun ihannevartalo mainitaan niin se olis Madonna tai Jennifer Lopez. Myös Britney Spearsilla on ollu tosi kaunis kroppa.
Laihduttamisessa ja anoreksiaan sairastumisessa on vaan aina se suuri vaara et mopo karkaa käsistä eikä enää näe itseään sellaisena kuin on. Se on ku riippuvuus joka hiipii elämään pikkuhiljaa ettei sitä huomaa. Eikä siitä koskaan, kuten muistakaan syömishäiriöistä koskaan parane, sen kanssa on vaan pakko oppia elämään. Se on taistelua päivästä päivään. Hyviä jaksoja, huonoja jaksoja. Ja valitettavasti tässä käy niin kuin luonnolaki ja evoluutio on kautta aikojen määrännyt, heikoimmat kuolee.
mielestäni ihana!