Koirien vaatteista

Moikka,

onko muiden koirilla vaatteita? jos niin minkälaisia? Mistä hankitte? :)

jos ei ole niin miksei?

Itse oon seonnut ihan koirien vaatteisiin.
4228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mun harjiksella on sellanen mittatilaustyönä tehty
loimi...tikatusta kiinalaisesta silkistä päälipuoli, ja teddyä sisäpuoli....

Muilla koirillani ei ole vaatteita, niillä on turkkia tarpeeksi omastatakaa, ja se riittää niille.

Äänestä

eillä on snautseri, joten ei tarvitse vaatettaa. Musta se on niin typerää kun koiraa vaatetetaan huvikseen. Ei siinä mitään vikaa, jos koira on kyhytturkkinen ja palelee. Muuten koiran vaatetus on turhaa ja saattaa olla koiralle epämukavaa. Muistakaa ettei koirat niistä vaatteista nauti, vaan teidän silmänne.

Äänestä

puntilliset (etujalat) piippukauluksella olevat villapaidat. Eri värejä. Ystävät kutovat. Meillä on lyhyt-ja karkeakarvaisia Griffoneita.

Äänestä

nuo kaikki koirien vaatteet ovat ja on tullut hankittua.
Ehdottomasti huonoin ja kallein on tähän mennessä ollut hurtan toppapuku fleece-vuorella.Siis hyvä ja laadukas puku mutta koira vihasi sitä!Kun sen puki päälle niin koira lakkasi liikkumasta ja kun tasapaino petti ja se kaatui niin ei edes yrittänyt nousta ylös.Nyt sitten kovilla pakkasilla on käytössä toppamanttelit,toinen kaverin tekemä ja toinen ostettu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pimpelipompelipom kirjoitti:

Moikka,

onko muiden koirilla vaatteita? jos niin minkälaisia? Mistä hankitte? :)

jos ei ole niin miksei?

Itse oon seonnut ihan koirien vaatteisiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu