Moi
Voinko jättää marsut keskenään kotiin (kokonainen päivä ja yksi yö)? Pelkään,että metelöivät yöllä....ja pärjäilevätköhän sitten noin muuten?
yksin kotona
6
669
Vastaukset 6
- avonias
Pärjäävät ihan hyvin, kunhan jätät vaan riittävästi vettä ja heiniä. Kai niistä vähän meteliä lähtee, mutta oisin ovat aikarauhallisia.
- lahoporkkana
Kyllä ne pärjää. Paljon vaan ruokaa ja virikkeitä. Juota marsut kunnolla ennen kuin lähet, ettei niille jää ihan kauhia jano, muuten loppuu vesi. Ja tietty jos on ylimääräisiä juomapulloja niin niitäkin kannattaa laitella.
- Marsuasiantuntija
No ei kyllä todellakaan voi marsut ehtii kuolla ripuliin jos ne on syöneet jotain epäsopimatonta poissa ollessasi tai nestehukkaan jos juomapullo on huonosti tai tipahtaa:))
- lapsetyksinkotona
Laittaa 2 juomapulloa. Mikä on todennäköisyys, että molemmat pullot hajoaa/putoaa? Se, että marsut sairastuisi tai kuolisi juuri sen 24-36 tunnin aikana, mitä on kotoa pois, on myös varsin epätodennäköistä.
- Getafreakingpetsitter
Ehkä pärjäävät, mutta ota huomioon, että marsujen ongelmat ovat hyvin nopeasti eteneviä. Itsellä ollut 10v marsuja, ja monesti ollut tilanne, että 12 h yksin olisi marsu kuollut. Esim. syömätön marsu menehtyy 12 tunnissa varmasti. En ole koskaan jättänyt vuorokaudeksi yksin. Ja jos juomapullo hajoaa ja vuotaa häkkiin, niin se on myös iso ongelma.
- Myöhästyit
Eiköhän nuo marsut ole kuukahtaneet jo aikapäiviä sitten, joten neuvoille ei ole enää 10 vuoden jälkeen tarvetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791120
- 1111120
- 77591
- 47493
- 17491
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9488- 44455
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 41432
- 15416