Me maail,an kovimmat keisarit, savolaiset, vaadimme että SaPKo nostetaan liigaan.
Muuten tulette saamaan kovasti turpaan. Varsinkin vaasan håkanit.
SaPKo liigaan
5
356
Vastaukset
- LappiRulez
Montako kymmentä asukasta siellä Savonlinnassa asustelekaan? Ei sellaisella väkimäärällä pyöritetä liigajoukkuetta. Olisi taas yksi konkurssi veronmaksajien harteilla. Pelakkaa siellä divarissa vaan.
- LappiRulez
SavoRULES kirjoitti:
Purehan sinä juntti jäkälää ja lätkä meille fiksummille.
Mitä on jäkälä eikä Savonlinnassa pelata lätkää vaan höntsää.
- bbbnnn
Onko se joku puutarhatonttuseura?
- VaasanMaila
Ei Mimmiliigaan pääsyyn riitä se että pelaa Mestiksessä kuin ämmälauma. Ehkä sitten isompana ymmärrät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311364
- 102881
- 75713
- 51605
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13521ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30417- 26389
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384