Pikainen kysymys, paljonko tuollaisella pelillä ajelee ilman suurempia ongelmia ja millaisia ongelmia on luvassa? Tarjolla olisi 350 tkm ajettu yksilö.... Mitä kannattaa tarkastella ostettaessa/koeajolla?
Mitsubishi Pajero, 2.5TD, -88
5
4578
Vastaukset
- tosta
http://www.mitsubishiclubfinland.com/keskustelu/index.php?topic=1612.0
vähän aölaspäin kelaat.- Pajeroko?
Tulin siihen tulokseen, että ei Pajeroa...
- tosi asentaja
Pajeroko? kirjoitti:
Tulin siihen tulokseen, että ei Pajeroa...
voi voi kun sitä ollaan niin herkkiä heh!
- mitsu89
tosi asentaja kirjoitti:
voi voi kun sitä ollaan niin herkkiä heh!
Ei kannata toista mollata jos jättää pajeron väliin. Asia lienee niin, että jokaisessa autossa löytyy yhtä pitkä lista mahdollisista vioista ja korjaus kohteista. Ja tuon verran ajettu, ihan kuin omanikin, vaatii koko ajan jotain pientä ja isompaa huoltoa. Jos ei itse osaa eikä ole paikkaa missä tehdä niin miksi sitten ostaa moinen auto. Oikeastaan miksi ostaa autoa ollenkaan jos mahdollista? Mutta kun se vain ei aina onnistu. Itse tarvitsen vahvan veturin ja paje sattuu olemaan muutenin mukava ajettava.
Jos kerran olet tosi asentaja niin väännä niitä muttereita, neuvo toisia tai tarjoa apua äläkä heti ilku. Siten kaikki on mukavampaa!
- iisak
pajeron viat 300tkm /kansi, mulla oli uusi kansi sitten korkkas tiiviste ,hammas kehät viristää,runko loppuu taka päästä,mulla meni myös nokka akseli poikki alkoi vuotaa öljyä nokan päästä nokan ensimmäinen kaula oli kulunnut 2mm kannen puolelta,pohja oli loppu (1993vm)tässä lupaan itelle ja muille etten ikään osta pajeroa itelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723033
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322295- 792168
- 951976
- 361793
- 121566
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301360Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329