elikkäs noista jälkiasennusxenoneista sen verran kysyisin,..olen kuullut että vag autoissa tulisi jotain häikkää merkkivaljen kanssa..onko kokemuksia moisesta? siis ajotietokone ilmoittaa jotain tai joku merkkivalo syttyy palamaan..
xenon!
varaa oma nimimerkki
51197
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ei tietääkseni aiheuta vääriä hälytyksi ,mutta mahd. led-parkkivalot kylläkin joissakin autoissa ilmoituksen panneesta polttimoista.
kaikis klonksvagen yhtymän autois,osas on joku jänniitteeen laskija tai hakkuri!merkkihuolto voi ehkä ottaa pois tai sit sitä varten saa kunnon xenon kauppiaalta relesarjan tai siihen "lamput pimeenä"saa johtosarjan konkan avul huijataan.Esim xenonkauppa.fi sivuilta löytyy infoa ja ne osat.
Tuttu laittoi -98 TDi Golfiin jälkiasennus H7 xenonit (sarjan nimeä en muista), mutta siinä ainakin toimi ilman ihmeempiä toimenpiteitä.
passatti 2001-2005 toiminee hyvin, onkelmia voi tulla uusimmissa malleissa..
Pelittää alennetulla jännitteellä ja ajotietokoneen kanssa.