että yhtään aloitusta ei arvosteltaisi tyhmäksi. Ei vastata niihin,jos ne ei kiinnosta. Eikö siinä olisi vallan tarpeeksi kannanottoa.
Seuraava, joka aikoo mollata muiden kirjoituksia, tarkistaisi ensin verensokerinsa ja laskisi sataan. Annetaan kaikkien kukkien kukkia!!!
Voitaisko sopia
19
962
Vastaukset 19
- kyll sää
kirjotat hyvin, sovitaan vaan:)
- vaaka-49
kannatan ehdottomasti muutenkin aikuismaista käytöstä, kyllä 50 pitäisi olla jo kaikki aikuisia.
- ja tervetuloa
kaikki lihavat ja pulleatkin aloittajat :DD
- Masse setä
ihan hyvin. Melkein jo ajattelinkin pistää aloituksen, mutta itsekontrolli kuitenkin toimi tässä tapauksessa.
Hieno ehdotus! - mielitä kanssasi
Omat kirjoitukset kunniaan. Olkoot niistä sitten kukin mitä mieltä haluaa. Aitoja ja arvostuksen ansaitsevia ne kaikki.
Mutta nuo joutavat linkitykset saisi siivota pois kaikilta palstoilta. Kun yksi tai kaksi omaa sanaa ja sitten linkki. Ei ole kovin isoa aivotoimintaa kirjoittajalla silloin ja kone täynnä pöpöjä enempi kuin paraskaan virustorjunta ehtii ovelle ampua, jos avaamaan menee. - Eeva-Leena
ymmärtää, että usein, asiat riitelee eikä ihmiset.
Kyllähän viisikymppisten aloitukset pitäisi ollakkin niin aikuismaisia, ettei niitä edes voi sanoa tyhmäksi:)
(Ja hullukin saa olla, muttei tyhmä!)
Kai jatkossakin uskaltaa ilmaista myös eriävät mielipiteensä asioista, ettei niitä heti otettaisi arvosteluksi.
Monasti hyvin alkanut keskustelu kärjistyy riitelyksi myös siksi, että joidenkin kirjoittajien erilainen katsantokanta asioihin ja omintakeinen kirjoitustyyli alkaa toisia ärsyttää.
Huumori tuntuu olevan myös mielipiteitä jakava alue, vaikkei se olisi edes kaksimielistä.
Helposti myös tullaan kitiseen:"tämä asia ei kuulu tälle palstalle."
Jos jostakin asiasta halutaan kuulla 50-kymppisten mielipide, niin silloinhan se kuuluu juuri tälle palstalle, eikö?
Ei kai tarkoitus ole tehdä tästä palstasta ihan puiseva!?
Antoisaa keskustelua jatkossakin!eriävät mielipiteet kehiin. Se on mielipiteiden vaihtoa. On kovin kasvattavaa ja kiinnostavaa lukea erilaisia mielipiteitä, kommentteja ja mahdollisia perusteluja eri asioihin. Kyllä minulla ainakin on varaa muuttaa mielipidettäni jos olen alunperin ajatellut väärin enkä kaikkia näkökohtia ottanut huomioon.
- mao mao
Varsinkin satumaassa olisin hirmusen symppis kaikille asiallisille tyypeille.
Puhemies Maon slogan tämäkin: Ei kissan värillä välii, kunhan on siimahännill häijy. - minä en sovi mitään.
Faktaa pöytään.
- HTZA
mutta kun....
- sanoo_suttura*
on niin hiton vaikea pitää totuutta sisällään...
:)
minullakin. - HTZA
sanoo_suttura* kirjoitti:
on niin hiton vaikea pitää totuutta sisällään...
:)
minullakin.poistavat vielä sinutkin.
Mutta kiva!
Jää nähtäväksi ymmärretäänkö se. - sanoo_suttura*
HTZA kirjoitti:
poistavat vielä sinutkin.
Mutta kiva!
Jää nähtäväksi ymmärretäänkö se.Siis mikä?
:) - HTZA
sanoo_suttura* kirjoitti:
Siis mikä?
:)ei saa laskea ulos.
Vaikka kuinka vaikeaa olisi.
Myötäelämistä ja lempeyttä vain.
Totuus poistetaan ketjusta helposti.
Yleisön pyynnöstä.
- Hässe
palstan olevan ihan akkojen vallassa. Ollaan eripuraisia ja epäluuloisia ja valitetaan milloin mistäkin ja usein serihville asti.
Pitäis vaan olla tasaista ja pehmeetä ja mukavaa eikä koskaan saisi ilmaista eriävää mielipidettä.
SURKEETA TOUHUA ! - mies-v57
Tämä on sopinut minulle koko ajan.
Pääasia on,että jos aloituksia ja kirjoituksia poistetaan,niin ei etsitä syntipukkia sieltä,
missä sitä ei ole.
Poistamisen tekee aina palstan ylläpitäjä.
Yksittäisen sivun kirjoittajan leimaaminen on
väärin ja kohtuutonta. - pidetään sovittuna
juttuna heti tästä hetkestä eteenpäin. Tosin olen jo aikaisemminkin ollut tätä mieltä. Toivottavasti myös palstan happomarjat tulevat mukaan sopimukseen. Iloista jatkoa palstalle!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty521650Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3681383- 681166
Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto381164Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s3531103Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine137989Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel37892Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte204808Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i98661- 62658