pelailin tuossa freerollia, ja sitä oli jo pelattu melkeen tunti kun ajattelin vitsillä heittää J9:llä all in ja ainoa keneltä sain maksun oli 94!
ja sillä ei ollu edes rahaa potissa yhtään ennen maksua ja molemmilla oli n.4000 chippiä ja raha sijat aika lähellä!
ei siinä mitään tiedän että se on freeroll ja siellä pystyy maksaan millä tahansa. mutta voittaja kuitenki kuittaa 100€ nii ihmetyttää miksi se riskeerata turnaus 9 4 maksulla! ennen floppia olin suosikki n. 75% 25% mutta eiköhän floppiin iske se ainoa voittokortti 4! ja riverillä tuli vielä 9 mutta eipä se minua lohduttanu, kun kaverilla on 2 paria!
ei olis vituttanut jos vastassa olis ollu AA KK tai QQ tai JJ mutta minä meen all in 9 J:llä ja saan maksun 9 4:lta ja vielä häviän sen pelin!
kyllä semmonen syö miestä vaikka olikin freeroll!
olis voittanu 100€ joku lippu 1000€ turnaukseen
jees mutta hulluja on monenlaisia!
J 9 vs 9 4
joopajoo684
3
310
Vastaukset
- floppari
No jos J9:llä heittää tyhjään pöytään "vitsillä" napit, niin siinä kyllä menettää "valittamisoikeutensa" mun mielestä.
Pokerijumalat rankaisee... - rahasta ja
tee samanlaisia idiootin tempauksia:D
- ammattipelaaja...67c
ihan sama millä korteilla laitat kaikki rahasi pöydän keskelle, yleensä nettipokerissa jaetaan paremmalla mahdollisuudella kortit sille ketä johtaa chipeissä. Eli aivan sama millä pelaat ainoastaan chippi kasallasi on merkitystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t553693- 312074
- 391991
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin171701Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401492Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251462- 781409
- 1361131
Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät901115Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..221093