Voiko ärtynyt paksusuoli tai stressivatsa oireilla
niin, että useampana aamuna peräkkäin vatsa on epätavallisen löysä ei nyt ihan vesiripulia.
Loppupäivän ja yön vatsa on ihan kunnossa.
Välillä taas vatsa toimii vain suunnilleen joka
toinen päivä, uloste on usein papanamaista.
Toisaaltahan taas ummetuksen ja ripulin vaihtelu
mainitaan aina yhtenä oireena paksusuolisyövästä.
Toisaalta tuota vatsan löysyys ei vaivaa yleensä
viikonloppuna.
Ärtynyt paksusuoliko?
Vatsan toiminta
1
539
Vastaukset
mut vatsasairauksia on muitakin. Crohnin tauti, kelialkia, laktoosi. Sit divertikkelitauti. Kun mitään elimellistä ei löydy, niin sanotaan vaan, et ärtynyt suoli. Kannattais mennä tutkimuksiin. Jos sais vaikka apua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1025694Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6573739SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1133062Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3452901"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1341946Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6861844Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti171661Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4871463Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re261461Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .2291141