En kysy tätä varmaan edes oikeassa paikassa..Mutta..
Auttakaa nyt joku älykkäämpi, miten saan pois profiilini pois http://www.perfspot.com/ -sivustolta :/ Yritin jo alaosasta "peru jäsenyys", muttei onnistunut. Lähetin "ota yhteyttä" -kohdan kautta pariin osoitteeseen sähköpostia; content(ät)PerfSpot.com ja support(ät)PerfSpot.com, että poistavat profiilini, mutta lähettämäni viestit lensivät lukemattomina takaisin sähköpostiini. En halua levitellä yksityisiä tietojani netin kautta, enkä onnistunut poistamaan kuin osan profiilin tiedoista, kun kirjauduin sisään:/
Auttakaa..!
7
1682
Vastaukset
- ne tiedot
sinne joutui ? Ei kai itsestään...
Mikä hinku siinä on että pitää omat tiedot tunkee kaikkiin mahdollisiin paikkoihin...- että ovat
..julkisia tietoja kaikki, jotka sinne annoin. En enää muista miksi tulin kirjoituneeksi sivulle aikoinaan-
- juhakorkeapudas
että ovat kirjoitti:
..julkisia tietoja kaikki, jotka sinne annoin. En enää muista miksi tulin kirjoituneeksi sivulle aikoinaan-
Facebookia kritisoitiin joskus siitä, että käyttöehdot sun muut liirumlaarumit on pelkästään englanniksi, eikä niistä ota keskiverto suomalainen tolkkua. En tiedä sitten, että onko tämä PS yhtään sen parempi, tankerosuomi on sitten kamalaa luettavaa ja keskivertosuomalaisen on yhtä vaikea ymmärtää sitä kuin englantia.
Asiaan...
Pommita sitä [email protected] osoitetta ja laita viestin otsikoksi 'Delete my Account', itse viesti voi olla tyhjä mutta viesti täytyy lähettää siitä osoitteesta jonka olet rekisteröinyt palveluun.
Peru jäsenyys kohdassa poistat vain osoitteesi heidän postituslistalta.
- xson___
jollei homma rupee pelittään, osoitetun sähköpostin kautta, niin Suomen viestintävirasto ehkä voinee auttaa sinua ongelmassa eteenpäin.
http://www.ficora.fi/
He valvovat vain fi-päätteisiä, suomalaisia domaineja, mutta neuvovat varmaan, miten mennä eteenpäin maailmanlaajuisesti... Jos serveri on jossain "banaanitasavallassa", niin saattaa sen neutralointi yrityksistä huolimatta olla vaikeaa.
Seuraava kanava on Interpol ja Europol, jotka varmaankin myös auttanevat tämänkaltaisessa ongelmassa. - perfspotista tietämätön
Jos tekee facebookissa jonkun testin se testin tulosta antaessaan aina ilmoittaa "2 of your friends want to marry you. Find out who!". Kun painan view proposals se menee perfspotin rekisteröintisivulle. Ovatko nämä huijausviestejä, jotta ihmiset saataisiin liitymään perfspotiin vai voiko minulle oikeasti olla siellä jotain viestejä? En aio rekisteröityä tuonne sillä sivu on hyvin epäilyttävä.
- mosse02
haluaa profiilista eroon.säpöä olen laittanu mutta vastausta ei ole tullut... en muista miksi sinne kirjauduin,mutta fb:n kautta menin sivuille.perskele!!
- sartsaaaaa
mosse02 kirjoitti:
haluaa profiilista eroon.säpöä olen laittanu mutta vastausta ei ole tullut... en muista miksi sinne kirjauduin,mutta fb:n kautta menin sivuille.perskele!!
neuvoa miten tuolta pääsee irti???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1044641Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/743911391- 1861072
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1091062Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna86970Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47911- 64901
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk11892tilitoimistopiirainen huutaa
mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt10877- 64866