Katsokaahan 20.2.08 A-studio. Kertoo Häkämiehen suhteista Kemijärvelle tulevan Anaikan johtoon. Tulee uusintana to TV1 klo 13.05 ja jossakin vaiheessa varmaankin pompsahtaa tonne: http://areena.yle.fi/hae?pid=170070
Häkämies ja Anaikan johto
A-studio
3469
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tätäkö Häkämies tarkoitti, kun sanoi, että nyt on keskityttävä luomaan uusia työpaikkoja alueelle? Kaverille uusi tilaisuus huolimatta kyvyistä. Kyllähän veronmaksajat taas hoitaa, jos homma kusee. Vai mitä?
Piru kun tästä on tullut kova valituksen aihe. Asianosaisten pitäis kysyä vaan että "kelpaako ne työpaikat vai ei?"
Jos ei kelpaa, niin voishan ne tehdä muuallekin.
Veronmaksajien rahat tulisi antaa sellaiselle ihmiselle, joka on toiminnallaan osoittanut olevansa kykenevä luomaan pysyviä työpaikkoja. Kommentoi ensi kerralla vasta sitten, kun olet oikeasti ohjelman aiheen katsonut. Et selvästikään ole.