Uusi C5

...viikonloppuna Stadissa Strindbergin edessä. Pakko kyllä sanoa, että on komean näköinen peli. Selvästi vanhaa mallia sirompi laite. Tahdon.
132816
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

kans.

Äänestä
  • Hydenä vai raudoilla?????

    Äänestä

  • Elmeri kirjoitti:

    Hydenä vai raudoilla?????

    ...ole vielä kuitenkaan tilaamassa. Toiena vaihtoehtona minulla on AR 159, jota olin jo ostamassa. Sitten näin tuon Citikan...

    Mietitään vielä. Mutta tuskin C-femmaa millään rautajousilla kannattaa varustaa, menee se(n) auton idea hieman hukkaan.

    Äänestä

Ajelin kahden C5:n jälkeen vuoden C4 Grand Picassolla, kaikki olleet exclusive tasoisella varustelulla. Pari viikkoa sitten vaihtui merkki ja syy on: Citikka on vuoden ok, mutta sitten alkaa nitinät ja natinat ja kaikki muut laadusta kertovat isot ja pienet jutut. Jokaisen auton kanssa Veho tuli tutuksi, valitettavasti negatiivisessa mielessä. Eli kyllä tuo uusi C5 on kiinnostava, mutta näinköhän sekään pitää laatunsa yli vuoden.

Äänestä

epäilen et näit uuden c5 koska tulee myyntiin suomessa huhti-toukokuussa...mut jos näit niin jipii

Äänestä
  • Taisi olla sama auto samassa paikassa, hopean värinen. Juttelin kuskinkin kanssa, oli Citikan myyjä. On kuulemma (yllättäen) mukava peli ajella.

    Äänestä

  • C5(vanha) kirjoitti:

    Taisi olla sama auto samassa paikassa, hopean värinen. Juttelin kuskinkin kanssa, oli Citikan myyjä. On kuulemma (yllättäen) mukava peli ajella.

    näkemään C5:sta luonnossa niin täällä voi tutustua siihen perusteellisesti netissä http://www.c5.citroen.com/fi/
    Sekä Sedan että Tourer molemmat ovat siellä.

    Äänestä

mutta vasta 2-3 vuoden kuluttua kun silloin se maksaa noi 12 tuhatta euroa ja varmasti on hintaansa nähden hyvä auto.

Äänestä
  • Silloin on lastentaudit parannettu, mutta vielä ei olla ehditty miettimään, miten joku asia voitaisiin tehdä halvemmalla!

    Äänestä


  • vm. 2005 kirjoitti:

    Täällä sinulle kolme vuotta vanha C5:
    http://www.vaihtonet.fi/vinfo.asp?osio=&vid=EXR795&osio=

    Eikä maksa kuin 22980,- euroa.

    On kaikki lastentaudit korjattu.

    05 mallia saa jo alle 15 tuhannella.
    Uusi malli näyttää kyllä niin hienolta että siitä taitaa tulla eka sitikka joskus taloon.

    Äänestä

  • ylihintainen kirjoitti:

    05 mallia saa jo alle 15 tuhannella.
    Uusi malli näyttää kyllä niin hienolta että siitä taitaa tulla eka sitikka joskus taloon.

    suuresti haarukassa 12900 - 22900 € / vm. 2005 bensiini riippuen paikkakunnasta, ajokilometreistä, varusteista ja kunnosta. Halvimmat tuon vuosimalliset ovat jo runsaastikin yli 110 000 km ajettuja. Kalleimmat vain 20 000 - 30 000 km ajettuja. Auton kunto ja kilometrit ovat aivan ratkaisevia.

    Äänestä

Taidan ostaa, vuoden päästää saanee käytetyn puoleen hintaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bongattu... kirjoitti:

...viikonloppuna Stadissa Strindbergin edessä. Pakko kyllä sanoa, että on komean näköinen peli. Selvästi vanhaa mallia sirompi laite. Tahdon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu