viimeisiä Euroopan maita, jotka antautuvat islamilaiselle uskolle! Haukkukaa ja retostelkaa mielin määrin heitä, mutta lestadiolaisuudessa on meidän toivomme. Näin uskollisuus ja kuuliaisuus palkitaan?
KIITOS LESTADIOLAISUUDEN
- Suomi tulee olemaan
8760
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Aikalailla samanlaista se on opetus niin vanhoillislestadiolaisuudessa kuin tiukassa islamin tulkinnassakin. Varsinkin suhtautumisessa seksiin, alkoholiin ja naisen asemaan.
lestadiolaisuudessakaan tai avionrikkojanaista raahata hiuksista torille hakattavaksi.
Ei kai islamilaisuus tarkoita, että pitää omenavarkailta käsi katkaista? Eiköhön ne ole joidenkin itämaiden omia valtion lakeja.
Minulla ei olisi kyllä mitään sitä vastaan, että Suomessakin vedettäisiin avionrikkojat hiuksista torille hakattaviksi. Oppisivatpahan olemaan. Varkailtakin saisi minun puolestani katkoa vaikka molemmat kädet, ja raiskaajilta munat pois.
"Ei kai islamilaisuus tarkoita, että pitää omenavarkailta käsi katkaista? Eiköhön ne ole joidenkin itämaiden omia valtion lakeja."
-Ne on niiden maiden lakeja, mutta otettu suoraan koraanista. Oletkos kuullut islamilaisesta sharia-laista?
"Minulla ei olisi kyllä mitään sitä vastaan, että Suomessakin vedettäisiin avionrikkojat hiuksista torille hakattaviksi."
-Etkö jättäisi asiaa pettäjän ja petetyn väliseksi? Entä kuolleeksi kivittäminen. Onko seki ookoo?
"Varkailtakin saisi minun puolestani katkoa vaikka molemmat kädet"
-Myös omenavarkailta?
Suomessahan tuohon islamilaisuuteen suhtaudutaan kaikkein lepsummin. Sen hullun puolueenkin perään vain hyssytellään, ollaan katsokaas tällainen hyssyttelykansa. Taitaapa käydä niin että Suomen he ensin ovat valloittamassa.
Suomessahan tuohon islamilaisuuteen suhtaudutaan kaikkein lepsummin. Sen hullun puolueenkin perään vain hyssytellään, ollaan katsokaas tällainen hyssyttelykansa. Taitaapa käydä niin että Suomen he ensin ovat valloittamassa.
>>Haukkukaa ja retostelkaa mielin määrin "HEITÄ".
Uskon minäkin ja olen aloittajan kanssa samaa mieltä.