vadelmilla maustettuna

♥

joskus tulee
mieleen hassuja
muistoja

niinkuin se kun
silloin kerran
syötiin suklaata
keskellä yötä

fazerin sinistä
vadelmilla
maustettuna

ja minä ihmettelin
mitä minulle oli
käynyt

maailmani oli
pyörähtänyt
ympäri

miten rakastinkaan
sinua jo silloin

♥
2313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kaikki niin ihanasti rakkauden lankavyyhtiin.. kiitos..t.kaadja

Äänestä
  • Kiitos ilahduttavasta palautteestasi. Sydämestähän nämä sanat tulevat esiin ihan itsekseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


padme_amidala kirjoitti:

♥

joskus tulee
mieleen hassuja
muistoja

niinkuin se kun
silloin kerran
syötiin suklaata
keskellä yötä

fazerin sinistä
vadelmilla
maustettuna

ja minä ihmettelin
mitä minulle oli
käynyt

maailmani oli
pyörähtänyt
ympäri

miten rakastinkaan
sinua jo silloin

♥

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu