MB w124 -> "w210-look"

Väsääjä

Olen tässä muutaman kerran nähnyt vanhan 124 combin, johon on vaihdettu E-mallin (210-korin) etusivupellit, konepelti sekä pyöreät etulamput.

Mielessä kävi, jos tekisi omalle 124 sedanille saman tempun, mutta tekisi koko autosta lähes identtisen 210:n kanssa, takavaloja myöten.

Onko 124-210 mallien pellit suoraan yhteensopivia keskenään?

Onko joku teistä tehnyt näin?

Vielä jos löytyisi linkkejä aiheeseen liittyviin sivustoihin.

Kiitos.

2

896

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Timo L.

      Terve!

      Pellit eivät ole yhteensopivia. Jyväskylässä näin kerran W124:n, jossa oli W210-keula... oletko kysynyt Demeciltä? Ainakin Belgiassa eräs firma tekee muutoksia.

      http://www.vhtuning.be/

    • leader_haapavesi

      Kyllä sopii124 ja 210 etulokarit, konepelti, takalokarit myös päittäin. Hieman joutuu hitsailemaan. Mutta aika hyvin onnistuu. Samoin siihensopii myös saab 900, volga 2110 ja Warren lokarit. Siitäpä vaan kokoilemaan mieleistä comboa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      204
      7235
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      179
      2296
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1788
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1450
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1413
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      57
      1216
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      102
      1155
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1086
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      1049
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      271
      1038
    Aihe