Aloitteleville sijoittajille!!!

Opiskele ensiksi sijoittamisen alkeet enen kuin lahjoitat vähät sijoitusrahasi ammattisijoittajien rahakirstuun.
Tavalliset tallaajat, jotka eivät ymmärrä osakemarkkinoista mitään on juuri se populaatio, joka rahoittaa pörssihaiden mersut ja BMWt.
Tässä on yksi hyvä peruskurssi asiaan englanniksi, mutta samat asiat pätevät mailmanlaajuisesti kaikissa pörsseissä.

http://www.informedtrades.com/trades.php?page=freetradingcourses
61113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

käyneet läpi tämän osakevideokurssin niin tarvitsette nyt sitten kunnon ohjelman kurssien analysoimiseksi.
Valitettavasti tämäkin ohjelma on jenkkimarkkinoille tarkoitettu, mutta eikös niitäkin osakkeita pysty Suomestakin traidaan.

http://www.blocks.com/

Äänestä

säästi kovalla työllä ansaittujeni rahojen häviämisen pörssirosvojen taskuun.
pankista saamani sijoituskehoitus oli että "valitse nyt joitain sopivia osakkeita listaltamme ja sijoita rahasi niihin pitkällä ajanjaksolla". Joo ei niitäkään rahoja olis varmaankaan saanut takasin koskaan.
Nyt tiedän ainakin sen etten pistä rahojani likoon joidenkin huhujen ja ehdotelmien perusteella, vaan täytyy nyt löytää sopiva pörssisofta Helsingin pörssille. Kellään ideoita softasta?

Äänestä
  • Kaikki kolme viestiä samalta kirjoittajalta. Synkkä yksinpuhelu.

    Äänestä

  • Kaikki kolme viestiä samalt... kirjoitti:

    Kaikki kolme viestiä samalta kirjoittajalta. Synkkä yksinpuhelu.

    on samalta kirjoittajalta. Tää on todella surkeaa.

    Äänestä

Tälle palstalle pitäisi laittaa ikäraja.

Voin jo arvata seuraavan typerän viestin sisällön, mikä tulee varmaankin olemaan jotakuinkin näin: "Se ikäraja pitäisi sinut Sam. poissa tältä palstalta". Tai jotakin muuta ääliöhölmöä.

Eipä näköjään kannata heittää helmiä sioille, kuten kansanviisaus opettaa.

Äänestä
  • Kirjastosta kannattaa hakee materiaalia, tai sitten jos on varaa niin ostaa kirjakaupasta. "Järkevän sijoittamisen perusteet" ja "Ammattimainen sijoittaminen"-kirjoihin kannattaa ehdottomati tutustua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sam. kirjoitti:

Opiskele ensiksi sijoittamisen alkeet enen kuin lahjoitat vähät sijoitusrahasi ammattisijoittajien rahakirstuun.
Tavalliset tallaajat, jotka eivät ymmärrä osakemarkkinoista mitään on juuri se populaatio, joka rahoittaa pörssihaiden mersut ja BMWt.
Tässä on yksi hyvä peruskurssi asiaan englanniksi, mutta samat asiat pätevät mailmanlaajuisesti kaikissa pörsseissä.

http://www.informedtrades.com/trades.php?page=freetradingcourses

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu