BMW 135i Coupé vs. Porsche Cayman S

Linkki testiin!

7

2034

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cayman S

      Kyse oli kyllä ihan normi Caymanista eikä S versiosta. Tuota testiä katsoessa huomaa, että S ois peitonnu bemun.

      • Katsos sinä tarkemmin

        Ellet aivan sokea ole huomaat linkin sivujen otsikosta jo, että kyseessä on Cayman S.

        Pisteet BMW:lle.. Sanotaan, että 5-10v menee viellä ennen kuin tämä tuulipukukansa (SovietFinlandia) tajuaa, kuinka hyvä automerkki on BMW.

        Suomessa vain haukutaan, enkä ymmärrä miksi. Naapurimaassakin ollaan jo sen verran sivistyneempiä ja katsotaan suoraan faktoihin ja omiin todellisiin mielipiteisiin ja pidetään niistä kiinni. Siellä ymmärretään hyvän päälle ja BMW on todella arvostettu merkki. Autojen hinnatkin ovat kohdillaan verrattuna Suomeen. Siellä on monella valittaja henkisellä eli köyhemmilläkin on varaa ostaa BMW ja saada nauttia maailman suurimman premium merkin laadusta!

        Porsche on kanssa todella hyvä ja olisi varmasti vaihtoehtoni jos urheiluauton ostaisin. Tämä vuodatus tuli vähän väärälle palstalle ja turhaan keskusteluun, mutta kun nyt alkuun päästiin niin ei enää luovuta. Koittakaa ihmiset hyväksyä BMW:n laatu ja unohtakaa vanhat autot.. Ne eivät ole hyviä oli merkki tai malli mikä tahansa!


    • VW Kupla

      Se oli sitä teknisesti jo 60-luvulla ja on edelleen käytännön tasolla: Eihän tollaset 2xx hevosvoimatehot ja siinä suhteessa sitäkin onnettomammat väännöt kuulu millään tasolla urheiluautomaailmaan, tehottomiin perheautoihin korkeintaan.

      BMW on ihan eri tasolla verrattuna Geimäniin,mutta sehän olikin vaan Porsche eli kuplan jatkumo kuten todellisten urheiluautojen ystävät tietävät.

      • sinä...

        Ajat skootterilla, mikä asiantuntija.


      • toki...
        sinä... kirjoitti:

        Ajat skootterilla, mikä asiantuntija.

        tapastikospelle tietää kaikesta kaiken.


    • Jaska Pankuttaja

      Jokainen ajakoon millä haluaa, mutta ainakaan minun silmissäni 135 BMW ja Porsche Cayman ei ole toisilleen kilpailijoita.

      Porsche on enemmän urheiluauto, ja sopii ihmisille jotka eivät ujostele.

      BMW enemmänkin auto ihmisille joilla ei ole varaa erilliseen urheiluautoon ja on turvauduttava kompromissiin arkiajettavuuden ja tilojen suuntaan.

      • ...Muttei ole urheiluautova...

        Ehdottomasti samaa mieltä. Bmw on kyllä hyvä merkki, mutta ei se kyllä mitään oikeita urheiluautoja osaa tehdä. Porsche on ihan eri luokkaa erootti suudessakuin bemari. Käy vaikka kokeilemassa jos et usko... Samaasia kun laitettaisi viivalle kawasaki ninja ja bugatti veyron. Molemmat hyvä omassa luokassaan... Tai slk 55 amg ja aston martin DB9 ku niissä on yhtä hyvä suorituskyky... astonin omistajalla on varmasti suurempi ego!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2286
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      104
      1704
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      88
      1415
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      133
      1387
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1266
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      74
      1228
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      63
      1101
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1047
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      972
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      834
    Aihe