Sydänlihastulehdus?

Voiko sydänlihastulehduksen saada reippaasta pitkästä 5 km:n kävelylenkistä.
Oli väsynyt olo, en tajunnut että flunssa on tulossa tai päällä.

Lenkin jälkeen väsytti ja lämpö on ollut 37,5 nuhaa yms. flunssan oireita ollut.
1428
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Toki voihan tulla!
Mutta yleensä sydänlihastulehdus tulee esim. angiinan jäkitautina, silloin kun sen ei olla annettu parantua kunnolla, ollaan esimerkiksi lähdetty treenaamaan.
Mutta voihan se tulla muissakin tapauksissa.
Tarkkaile tilannetta äläkä ainakaan flunssaisena lähde urheilemaan!
Sydänlihastulehdus on vaarallinen ja vaatii yleensä sairaalahoitoa ja monen kuukauden treenaamis kieltoa.
Pärjäile ja parane!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-reippaasta pitkästä kävelystä kirjoitti:

Voiko sydänlihastulehduksen saada reippaasta pitkästä 5 km:n kävelylenkistä.
Oli väsynyt olo, en tajunnut että flunssa on tulossa tai päällä.

Lenkin jälkeen väsytti ja lämpö on ollut 37,5 nuhaa yms. flunssan oireita ollut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu