Tässä kaksi maanläheistä, jalat maassa persoonaa. Vaikeuksien kautta voittoon ja taas tappioon:), mutta katse kohti horisonttia ja suunta yhteinen. Onko mielipiteitä? Romantiikkaa? Haaveita? Pitkän suhteen ihmisiä molemmat, eikä mitään pikkusieluja:D
KaurisWoman ja NeitsytMan
5
898
Vastaukset
- *****
perinteistä kiinni pitäviä, vähän konservatiivisia, mutta huumorisia merkkejä. Suhdetta eivät pienet tuulet heilauta.
- yks kauris
siinä on suuret tunteet kyseessä. Maa järkkyy ja taivas salamoi, vuoret siirtyvät paikoiltaan ja pilvet muuttavat kulkusuuntaa, tähdet putoilevat taivaalta niskaan ja aurinko lähtee kiertämään kuuta:D Näin ne horoskooppikirjat väittää.
- capricon_
tulinen about seven kerta, neitsyt niista yksi, ja silloin oli molemmat rakastunut ja molemmat olla vapaa, etta kuului vaan klik ja siita kaikki alkoi. Nyt mennyt jo 15 vuotta ja kaksi ihana lasta.
"Neitsyeen törmätessään Kauris voi kokea maata järisyttäviä tunteita, joiden olemassaolosta hän ei ole uskaltanut edes uneksia". Tama lainaus mtv3/helmesta.
- kauriinkoipi
että nyt on ruvettu pihtaamaan jopa huoneiston lämmityksessä!!! Nyt kyllä menee liian pitkälle!
Nimim. Proput paloi- destroying angel
Kun minä seurustelin 8 v. neitsytmiehen kanssa, se olin minä, joka oli saita. Ukko tarjoili kaikenmaailman kavereille juomisia baarissa, eikä yhtään miettinyt, tarjoiliko joku niistä joskus takaisinpäin. Minäkin voin tarjota, mutta tarjoilu loppuu, jos se on aina yksipuolista..
Neitsytmiehet ovat minulle liian huomiota hakevia (kertovat ikivanhoja vitsejä..yms) ja mennyt hermot siihen, että piti aina yrittää olla keskipiste (tunnen 3 tällaista erittäin hyvin).
Vaikka suhde kesti noinkin kauan, oli mies minulle enemmän veli kuin mies. Olimme hyviä kavereita, mutta en esim. osannut koskaan ajatella naimisiinmenoa tai lasten tekoa kyseisen ihmisen kanssa. Olin kyllä nuorikin, että saattoihan sekin vaikuttaa. Menin sitten pettämään vesimiehen kanssa, josta otinkin sitten uuden miehen itselleni ja sen kanssa edelleenkin olen (11 vuotta) ja lapsia tehty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2234111Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112593Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382325Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811416Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861298- 481159
- 751037
- 59913
- 45896
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58891