KaurisWoman ja NeitsytMan

kaurisleidi

Tässä kaksi maanläheistä, jalat maassa persoonaa. Vaikeuksien kautta voittoon ja taas tappioon:), mutta katse kohti horisonttia ja suunta yhteinen. Onko mielipiteitä? Romantiikkaa? Haaveita? Pitkän suhteen ihmisiä molemmat, eikä mitään pikkusieluja:D

5

867

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • *****

      perinteistä kiinni pitäviä, vähän konservatiivisia, mutta huumorisia merkkejä. Suhdetta eivät pienet tuulet heilauta.

    • yks kauris

      siinä on suuret tunteet kyseessä. Maa järkkyy ja taivas salamoi, vuoret siirtyvät paikoiltaan ja pilvet muuttavat kulkusuuntaa, tähdet putoilevat taivaalta niskaan ja aurinko lähtee kiertämään kuuta:D Näin ne horoskooppikirjat väittää.

      • capricon_

        tulinen about seven kerta, neitsyt niista yksi, ja silloin oli molemmat rakastunut ja molemmat olla vapaa, etta kuului vaan klik ja siita kaikki alkoi. Nyt mennyt jo 15 vuotta ja kaksi ihana lasta.

        "Neitsyeen törmätessään Kauris voi kokea maata järisyttäviä tunteita, joiden olemassaolosta hän ei ole uskaltanut edes uneksia". Tama lainaus mtv3/helmesta.


    • kauriinkoipi

      että nyt on ruvettu pihtaamaan jopa huoneiston lämmityksessä!!! Nyt kyllä menee liian pitkälle!

      Nimim. Proput paloi

      • destroying angel

        Kun minä seurustelin 8 v. neitsytmiehen kanssa, se olin minä, joka oli saita. Ukko tarjoili kaikenmaailman kavereille juomisia baarissa, eikä yhtään miettinyt, tarjoiliko joku niistä joskus takaisinpäin. Minäkin voin tarjota, mutta tarjoilu loppuu, jos se on aina yksipuolista..

        Neitsytmiehet ovat minulle liian huomiota hakevia (kertovat ikivanhoja vitsejä..yms) ja mennyt hermot siihen, että piti aina yrittää olla keskipiste (tunnen 3 tällaista erittäin hyvin).

        Vaikka suhde kesti noinkin kauan, oli mies minulle enemmän veli kuin mies. Olimme hyviä kavereita, mutta en esim. osannut koskaan ajatella naimisiinmenoa tai lasten tekoa kyseisen ihmisen kanssa. Olin kyllä nuorikin, että saattoihan sekin vaikuttaa. Menin sitten pettämään vesimiehen kanssa, josta otinkin sitten uuden miehen itselleni ja sen kanssa edelleenkin olen (11 vuotta) ja lapsia tehty.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2085
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      330
      1284
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      92
      1189
    4. 149
      1072
    5. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      928
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      67
      919
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      869
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      807
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      23
      796
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      769
    Aihe