Siis mua alko ihan älyttömästi raivostuttaa ku saa lukee sellasii juttui et huh huh. Varsinkin tää Nykänen & Merilä.
Antakaa ihmiset hyvät niiden elää omaa elämää ja eläkää te omaanne, jos teil sitä on ku pitää muiden elämää arvostella.
Arvostelkaa vaikka itseenne mieluummin, mitä pahaa ootte tehny elämässänne, ketä ootte haukkunu, kenestä puhuut pahaa, ketä sanonu vihaavanne kännispäissänne..
Monen vuoden kokemuksella tunnen Kaitsun, te jotka ette tunne niin älkää tuomitko tai arvostelko ku ette tiiä mistää mitää.
Aikuiset ihmiset, olkaa sit kans niitä.
Vai kirjottaako tänne palstalle vaa jotku kovisteinit? Yeah, näin se homma menee..
Ystävyyttä on monenlaista, miettikää onko teillä yhtää oikeaa ystävää, toisin kuin eräillä.
Käy sääliks, ku ei teillä oo. Ei omaa elämää, ei tosi ystävää. Pitää yrittää siis elää muiden elämää ja arvostella sitä, jonkus samanlaisen ihmisen kanssa jolla ei oo elämää eikä ystävää.
Yrittäkää ees olla aikuisia ihmisiä!
Merilästä & Nykäsestä. Nonii, laitetaas nyt tää palsta uuteen uskoon!
Fiksumpi ku moni muu
1
574
Vastaukset
- No sinä itsehän se siinä
Mervikö se siellä kertoo salarakkaastaan hassuja asioita?
Lue Mervi välillä muitakin kuin juorulehtiä, kokeile vaikka kirja lukea vaikkei siinä kuvia olekaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset22617150Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"16912194Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El415980Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään644852MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144785Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.193957Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843575Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1353004S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2581425- 851021