Masu näkyy..

Missä vaiheessa teillä on alkanut vauvamasu näkymään?
61142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ja viikkja 15 3 ja on jo helposti huomattavissa. Mulla eteenpäin kallistunut kohtu joten johtuu siitä.

Äänestä
  • Oikeen kunnon pömppö tuli jo rv 13 ja siitä se on kasvanut oikeen hieman joka viikko. Mutta mulla onkin iso masu. Taitaa sillee yleisesti alkaa rv 20 näkymään muilla. Ja joillakin se maha ei oikeen näy kuin viimeisellä viikoilla. Olen monet nähnyt jotka on lähteneet synnyttämään tämän kokosen mahan kanssa kuin mulla on. Mä siis rv 24

    Äänestä

ehkä jossain puolen välin kieppeillä ( siis rv 20) alko näkyy ympäristöllekin, toki itse sen huomasi aiemmin.
Nyt toista odottaessa tuntuu, että maha näky jo ennen raskautta =)
Mutta nyt viikolla 13 ja risat huomaa itse selvän pömpön, varsinkin iltasella, kun usein turvottaa... Mutta ehkä ympäristö ajattelee mun vaan lihoneen...
Varmasti mahan huomaa helpommin tosi hoikilla, pyykkilautavatsoilla... itse olen muutenkin vähän pyöreä, joten maha peittyy muun ylimääräisen sekaan =) Olenkin tyytyväinen tähän ajankohtaan, eka kertaa ei tarvi uimarannalla ensi kesänä vetää vatsaa sisään =) Toivottavasti saadaan uimakelejä!!!!

Mutta ainakin neuvolan th:n mukaan uussynnyttäjillä vatsa tulee nopeammin esille, kuin ensikertalaisella!

Äänestä
  • eipä oikein vielä näy ja nyt mennään kohta rv 22, toista odotan.

    tietty itse sen huomaa ja tuntee mutta eipä kukaan osaisi päältä päin arvata, ulkoillessa että olisin raskaana

    Äänestä

Oon lihava tyttönen, ja mulla alko näkyy vasta rv 23, ja sillonki niin et vaan minä ja mies huomattiin. Nyt menis rv 26 ja vieläkään ei muut huomaa, näytän vaan ku oisin vähän enemmän turvoksissa.

Äänestä

Hei!
Itse olen ensisynnyttäjä enkä mistään hoikimmasta päästä (bmi 30 ) ja maha alkoi näkymään joskus viikolla 10 sillein että ite huomasin ja jo viikolla 11 tulivat ihmiset kyselemään odotanko.. joten aika yksilöllistä taitaa olla..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mietiskeliä kirjoitti:

Missä vaiheessa teillä on alkanut vauvamasu näkymään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu