Onkohan Varsinais-Suomessa keitään luonnosta ja metsissä retkeilystä kiinnostuneita? En tarkoita, että siellä välttämättä telttailtaisiin päiväkausia, vaan ihan päivän reissutkin sopisivat. Kuhankuono ja Teijo ainakin ovat mielenkiintoisia paikkoja joissa olisi mukava käydä. Miten on...?
Varsinais-Suomessa ?
16
2137
Vastaukset
- patikkakaveria jo kauan vailla
Laitatko tietoja itsestäsi niin tutustutaan ja katellaan minne mennään =D
T. [email protected]- vaelluss
En kirjoittele spostiisi ihan vielä. Odotellaan että muutama muukin vastaisi tähän viestiin. Olisi nimittäin hyvä saada useampi reissuun mukaan. Halvempaakin useamman ajella kimppakyydillä noihin luontokohteisiin.
- tuolla...
uutta palstaa, Luontoforumia.
http://luontofoorumi.motionforum.net/index.htm - mts
Joo, luontoon vaan vaeltamaan... olishan tuo kiva.. olen mukana...
- pallo....
myös huonokuntoiset...?
- vaelluss
pallo.... kirjoitti:
myös huonokuntoiset...?
No tuota noin... kai se riippuu siitä miten huono se kunto on. Eihän siellä nyt kilometritolkulla mennä yhtämenoa, eikä juosta kilpaa. Rauhallista patikointia ja pysähtelyjä kauniilla paikoilla. Kokeilemalla se selviää.
- pallo....
vaelluss kirjoitti:
No tuota noin... kai se riippuu siitä miten huono se kunto on. Eihän siellä nyt kilometritolkulla mennä yhtämenoa, eikä juosta kilpaa. Rauhallista patikointia ja pysähtelyjä kauniilla paikoilla. Kokeilemalla se selviää.
kuulla, sitten olen valmis lähtemään.
Olisiko parasta, että halukkaat voisivat laittaa jommalle kummalle meistä postia? Vai miten voisimme "tavata" netissä näin ensin? (Mulla ei mese toimi)
Olisi siis kiva tutustua ja suunnitella jo reissuja vaikka lunta sataa...
Mulle voi mailata, voiko sulle nimimerkki: "vaelluss"?- vaelluss
Sopii kummalle vain! Minun osoitteeni on [email protected]
Olisi hyvä jos saataisiin kokoon ainakin puolisen tusinaa varmaa tulijaa. - jjuuhaa
vaelluss kirjoitti:
Sopii kummalle vain! Minun osoitteeni on [email protected]
Olisi hyvä jos saataisiin kokoon ainakin puolisen tusinaa varmaa tulijaa.Terve! minäkin olisin halukas lähtemään.Olen 22v mies pk seudulta.
[email protected]
- vaelluss
Niin, ei sen reissaamisen aina tarvitse olla vain metsissä kulkemista, kyllä tätä toimintaa voi laajentaa osin myös idyllin maaseudun teille ja raiteille, puistoihin ja rannoille. Myös mökkeilyä halukkaille. Ja luontokuvausta.
[email protected] - Reppuselkään
Täälläkin yksi innostunut varsinaissuomalainen. Porukalla olisi kiva reissata. Kuhankuonossa ainakin riittää nähtävää ja koettavaa.
- vaelluss
Nihkeästi on tullut yhteydenottoja, enkä vielä ketään ole tavannut, mutta ehkä tästä vielä edistytään. Käypä laittamassa viestiä postiini, ja kerro itsestäsi!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000022&conference=4500000000000603&posting=22000000033373756 vaelluss kirjoitti:
Nihkeästi on tullut yhteydenottoja, enkä vielä ketään ole tavannut, mutta ehkä tästä vielä edistytään. Käypä laittamassa viestiä postiini, ja kerro itsestäsi!
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=2000000000000022&conference=4500000000000603&posting=22000000033373756Löytyykö lisää kiinnostuneita?
Syksy tulee ja parhaat retkeilyilmat!
Vastaa [email protected] tai [email protected]- KORJAUS!!
[email protected] kirjoitti:
Löytyykö lisää kiinnostuneita?
Syksy tulee ja parhaat retkeilyilmat!
Vastaa [email protected] tai [email protected]osoitteet siis ovat:
[email protected]
[email protected]
- Anonyymi
Puutteessa vai vaan mielisairas
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998