Kannabismi on sairaus

Kannabisnarkkareita ei saa tuomita, sillä he eivät voi itselleen mitään. Kannabisnarkkareita täytyy ymmärtää, sillä kannabisnarkkarit ovat sairaita ihmisiä, jotka eivät pysty lopettamaan kannabiksenkäyttöään (kannabisnarkkaroimistaan).

Kannabisnarkkarit tarvitsevat tukeamme. Antakaamme sitä siis heille (kannabisnarkkareille).
10789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Saanen muistattaa pienen faktan, kannabis on tutkitusti harmittomin päihde mitä maa päällään kantaa, tutkitusti.

Faktaa, tutkitusti, piste.

Äänestä

Sinulla on oikeus tuomita kannabisnarkkarit jos niin koet elämäntehtäväksesi ja teet tuominnan asiallisesti argumentoiden koettaen saada jotain hyvää aikaiseksi yhteiskunnassa toiminnallasi. Pyydän kuitenkin huomioimaan, että maassamme on kannabiksen kohtuukäyttäjiä vähintään 100'000 ja enimmillään ehkä 700'000 ja heille kannabis ei aiheuta ongelmia eivätkä he ole narkkareita sen enenpää kuin saunakaljan - pari viikossa ottavat. Kannabiksen addiktiopotentiaali kuitenkin on niin paljon vähäisempää kuin esimerkiksi alkoholin (jonka haitat yhteiskunnalle ovat 100 - 1000 kertaiset kannabikseen nähden). Siksi toivoisin että säilyttäisit jonkilaisen objektiivisuuden asiaan. Kannabisnarkkareita on suomessa ehkä muutama kymmen, ja he eivät Internettiä käytä, joten on itse asiassa täysin sama ymmärrätkö heitä Internetkirjoittelussasi vai et. Se on vain paskan hailee.

Anna tukeasi kannabisnarkkareille. Itsekin varmaan antaisin, mutta vaikka tunnen noin sata myssymiestä niin luonnollisestikaan tuollaiseen suppeaan otantan ei todennäköisyyden mukaan mahdu yhtään kannabisnarkkaria. Siksi minun on hankala antaa tukeani kannabisnarkkareille. Jos kannabisnarkkarin tapaisin, niin kyllä keskustelisin hänen kanssaan, josko tuota käyttöä voisi rajoittaa niin, että kannabishaitat vähenisivät ja hän saisi iloisemman pilven silloin kun polttelee.

Äänestä

Valitettavan paljon.

On vain piilossa psykiatrisissa sairaaloissa. Tämän lisäksi avohoidossa lukematon määrä kylähulluina keskuudessamme.

Äänestä
  • itse ihan muuten vain vainoharhainen.

    Äänestä

Kannabis ei aiheuta voimakasta riippuvuutta joten sen voi lopettaa samantien mutta kyse onkin että haluaako itse en koska en tiedä mitään mikä siinä nyt niin vaarallista/myrkyllistä ois

Äänestä

Sen sijaan että olisit hirveän huolissasi kannabiksenkäyttäjistä, voisit uhrata pari ajatusta kärsimällesi diagnoosille nimeltään NARKOFOBIA.

Tässä tilassa olet kykenemätön havaitsemaan ongelmattomuuden signaaleita ympärillasi. Sen sijaan haluat hokea päässäsi pyörivää mantraa "seonHUUMEonHUUMEonHUUMEonLAITONonLAITON", ja olet hokiessasi kiistattomien faktojen äärellä.

Honest Joe,

Mikäli "kannabismi" on sairaus, olen aikuisten oikeasti mieluummin sairas, kuin että "tervehtyisin" rinnallesi kirkasotsaisten suoraselkäisten etanolipulsujen harmaisiin riveihin.

Äänestä

Kerro meille Joe, mitä vittua tarkoittaa kannabismi.

Äänestä

naurattaa, kun käyttäjät puolustavat itseään ja kannabista.
itse kuitenkin voin kertoa, että harmittomasta huumeesta on paljonkin haittaa.
en sano että pilvessä olisi jotain vikaa, mutta sen sanon, että hiisailu saattaa helposti pikku hiljaa livetä käsistä ja jää oikeasti koukkuun...

Äänestä

On tääl kummallista väkee? Siis mikä v itun kannabisvaino tääl on meneillään? Mitä v ittuu se kenellekkään kuulu käyttääkö joku kannabista?

Se on sellanen juttu että alottajalla se sairaus on,ja monella muullakin.

Mä käytän mielelläni kannabista koska se rentouttaa,auttaa keskittymään musiikin tekemiseen ja moneen muuhunki asiaan eikä siitä tule krapulaa niinku kaljasta. On se kummajuttu että näillä älypäillä on aina varaa tulla tuomitsemaan kannabista ja sen käyttäjiä,en mäkään tuomitse täällä niitä subunistejä vaikka en niistä pidäkkään,se on niiden oma asia.

Ei se ole mun ongelma jos joku ei osaa käyttää kannabista oikein ja sit tulee valittaa tänne ku aivot jäätyy "Kannabis tuhos elämäni" voi voi mitäs käytit. Jokainen tietää että kannabis on laiton päihde ja siitä pääsee pilveen,siihen ei kenenkään tarvii koskee jos ei halua. Kaikki huumeet on haitallisia,myös miedot huumeet jos niitä ei osaa käyttää oikein.

Äänestä

Hyvin menee jos ei joka päivä hiissaile. v-loppusin on mukava kävästä laajennetussa tajunnassa kattelemassa miltä asiat näyttää. :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Honest Joe kirjoitti:

Kannabisnarkkareita ei saa tuomita, sillä he eivät voi itselleen mitään. Kannabisnarkkareita täytyy ymmärtää, sillä kannabisnarkkarit ovat sairaita ihmisiä, jotka eivät pysty lopettamaan kannabiksenkäyttöään (kannabisnarkkaroimistaan).

Kannabisnarkkarit tarvitsevat tukeamme. Antakaamme sitä siis heille (kannabisnarkkareille).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu