Kalat ja harrastukset

kalat itsekin

Ihan mielenkiinnosta kysyn mitä harrastuksia teillä muilla (kaloilla) yleensä on? Taiteellisia?

13

2416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fisunainen

      Musiikki ja liikunta tämän kalat naisen liikkeelle saa. Tanssiminen elämäni suola :)

      • kalat 34

        se on aivan totta kalat naiset tykkä tanssimisesta ja liikunnasta paljon, mulle musiikki ja tanssi tekee tosi hyvää oloa:)
        Mutta meissä ei ole sali tyttöä lainkaan:)


      • näin kalamiehenä
        kalat 34 kirjoitti:

        se on aivan totta kalat naiset tykkä tanssimisesta ja liikunnasta paljon, mulle musiikki ja tanssi tekee tosi hyvää oloa:)
        Mutta meissä ei ole sali tyttöä lainkaan:)

        kerätä postimerkkejä,koska kaloilla on keräilijäluonne.


    • totta!

      On ihanaa antaa rytmin viedä.
      En pidä erityisesti mistään musiikkityylistä, vaan se vaihtelee mielialan mukaan. Sopiva musiikki ja tanssi... se saa kaiken ympärillä olevan unohtumaan. Kaikki huolet on hetkeksi pois pyyhitty. Musiikki ja tanssi ainoat eläinten lisäksi, jotka kulkeneet mukana lapsuudesta tähän päivään.
      Kaikenlainen liikunta on tärkeää, myös salilla käynti siinä kun taistelulajit, lenkkeily, pyöräily tai ratsastuskin.
      Mitään en ole koskaan keräillyt, pitkäjännitteisyys ja motivaatio ei riittäisikään siihen. Sopii ehkä toisille. Mä en vain siedä tarpeettomia, ylimääräisiä tavaroita nurkissa pyörimässä :-)

    • kala

      Olen kirjoittaja. En tiedä että johtuuko se kalan luonteesta.

    • kalat1973

      kirjoittaminen, kuvataide, elokuvat, valokuvaus, uiminen ja koirat. Taitaapa olla aika tyypilliset
      kalojen harrastukset ...

    • seikuha

      ...puoleensa! Uintiharrastus alkoi jo 4 vuotiaana melkein 40 vuotta sitten. Muut harrastukset lenkkeily ja monimuotoinen "käsillä tekeminen" eli kirjoitus, maalaus, askartelu, käsityöt

    • fffi

      Kuntosali 4-5 krt vko ja parin elukan hoito :) Ja mallintyöt on myös välillä aika taiteellista..

    • kalatyttö

      Partiotaivalta takana 13 vuotta ja on varmasti elämänmittainen harrastus. Luonnossa kun saa olla ja lapsille ohjata toimintaa, niin jo moni tärkeä asia toteutuu.
      Laulaminen, valokuvaaminen, matkustelu, tarot-kortit, sisustusintoilu. Siinä niitä.

    • kalattyttö

      Pidän kovasti matkustelusta, valokuvaamisesta, pyöräilystä ja kissoista. Uiminen ja lukeminen saavat minut tylsistymään. En tiedä, mikä siinä on. Haluaisin lukea ja uida paljon, muttei huvita yhtään. Olen viime aikoina alkanut kiinnostumaan enemmän seikkailuista ja kaikenlaisista elämyksistä, uusista kokemuksista. En tiedä, onko se kalamaista, mutta se kyllä on, että vain unelmoi niistä jännittävistä harrastuksista, ei koskaan toteuta.

    • neitimuikku

      mä oon kalat ja harrastan tanssia ja tykkään musiikista (kuuntelen, laulelen, soittelen) x)

    • Lahna(ko)?

      Postimerkkien keräily(kerään kirjekuoriin yms. laatikoiden pohjalle vaan en saa niitä kansioon kuin kerran vuodessa)
      Tavaraa on nurkat täynnä, hallittu kaaos seuraa minua! Ja välillä se muuttuu hallitsemattomaksi kaaokseksi.
      Rakastan musiikkia, yksin tanssiminen on ihanaa, paritanssi tekee minusta jäykän jännittäjän.
      Pidän elokuvista; rakkautta ja draama!
      Pidän kirjoista, etenkin nämä siirappiset rakkaustarinat iskee syvälle ja saa minut leijailemaan toisessa ulottovuudessa.
      Pidän taiteesta, itse tahtoisin osata maalata ja soittaa, en vain ole koskaan tullut opetelleeksi.

      • kalatyttö

        Joo kaikki oikeesti piti paikkansa mitä haluttais harrastaa mutta juuri se pitkäjännitteisyys puuttuu jos ei ole vetäjää Ideoita on pää täynnä kun vain olisi joku toteuttais ne minun kanssa Mutta kyllä tanssi musiikki ja laulu vie voiton Joskus kun laulan kysyy ihmiset miten sitä ollaan niin iloisia ja lauleskellaan vain Voi ne ei tiedä että olen oikeesti monesti surullinen ja laulan siksi iloisia lauluja koska se on hyvää terapiaa apealle mielelle Sama on tanssi siinä unohtuu kaikki on vain musiikki ja rytmi saa viedä Romaanit ei ole enää vuosiin jaksaneet kiinnostaa mutta joku filosofinen tai teosofinen tutkielma esim. ja sitten jos saa ihan rauhassa laittaa miettimismyssyn päähän ja ajatella Vielä parempi jos on joku jonka kanssa voi todella keskustella henkeviä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      15
      2151
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1465
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      106
      1439
    4. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      1302
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1275
    6. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1184
    7. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1124
    8. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1067
    9. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      30
      1059
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1046
    Aihe