Tietokonehuoltoa

Mihin firmaan /kenelle kannattaisi viedä tietsikka korjuulle?
151400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Jep, näin on.

Äänestä

juu tällanen kuin jukka heimovirta.se saa sun konees takuulla kuntoon!!! hintakaan ei minusta ole ollut paha. 044-7200600.ammatti mies!!!!

Äänestä

pihtisoft

Äänestä
  • En luota enää noihin pieniin firmoihin. Menee viikkoja kun koittavat etsiä vikaa ja sitten toteavat ettei löydy vikaa ja kuitenki tulee iso lasku joka pitää maksaa. Vein koneen ns. merkkihuoltoon, meni viikko ja kone tuli ehjänä takasin, ja selvisin vieläpä pienemällä laskulla. Aina vaan sanotaan että kalliimpaa siellä korjauttaa mutta eipä se nyt ihan niin olekaan... ammattimies kun tietää heti missä vika on eikä tarvi siihen sitä aikaa tuhlata.

    Äänestä

  • koneen omistaja kirjoitti:

    En luota enää noihin pieniin firmoihin. Menee viikkoja kun koittavat etsiä vikaa ja sitten toteavat ettei löydy vikaa ja kuitenki tulee iso lasku joka pitää maksaa. Vein koneen ns. merkkihuoltoon, meni viikko ja kone tuli ehjänä takasin, ja selvisin vieläpä pienemällä laskulla. Aina vaan sanotaan että kalliimpaa siellä korjauttaa mutta eipä se nyt ihan niin olekaan... ammattimies kun tietää heti missä vika on eikä tarvi siihen sitä aikaa tuhlata.

    Hei!

    Olen Pihtisoftin tietokoneita huoltava mies ja voin kertoa, että teen pääasiassa kotikäyntejä. Pyrin huoltamaan koneen kerralla kuntoon, ja annan vielä työtakuun huolletulle koneelle. Ennenkuin tuomitsen koneen, tutkin, missä vika on käyttäen tarkoitusta varten olevia työkaluja. Pyrin tekemään asiakkaalle selväksi, mistä kenkä puristaa ja kertomaan vaihtoehdot, mitä on tehtävissä ja mitä se maksaa ennenkuin ryhdyn työhön. Lisäksi en tunne erillishinnoittelua arki- ilta ja viikonlopputöille, vaan hintani on sama kellonajasta riippumatta.

    Lisäksi, mikäli huolto viivästyy minusta johtuvista syistä, tulen hinnassa vastaan, sillä asiakas maksaa tehokkaasta palvelusta ja siitä että kone tulee kuntoon. Asiakas ei maksa ns. nysväyksestä vaan tehollisesta työstä.

    Mikäli haluatte tutustua yritykseeni lähemmin, voitte tutustua internet-sivuihin osoitteessa www.pihtisoft.fi

    Äänestä

  • Pihti-Pekka on aika persoona mutta osaa hommansa!

    Äänestä

Osaava tietokonehuolto asiakkaan tiloissa kokkola, pietarsaari , luoto, kruunupyy pännäinen. Puhelin arkisin 041-7100 690. T:mi J. Patana

Äänestä
  • Ei missään nimessä.Ei osata,ja laiskoja.

    Äänestä

  • yrippä kirjoitti:

    Ei missään nimessä.Ei osata,ja laiskoja.

    tuo sopii paremminkin Kokkolan yksityisiin IT-yrityksiin. Muutaman kuukauden ajan yritin korjauttaa konettani eri paikoissa, mutta ei homma kiinnostanut kun olisi pitänyt alkaa tarkemmin tutkimaan mikä koneessa oli vikana. Kai se oli sitten heille liian vaativa homma tai helpompia töitä oli tarjolla.

    Äänestä

  • Rahat menee kaivoon, siis suuntana Ekorosk ja sitten uutta kehiin.

    Äänestä

  • Bitball kirjoitti:

    Rahat menee kaivoon, siis suuntana Ekorosk ja sitten uutta kehiin.

    Pidä turpas kii !!! Täällä mainostaa konkurssikypsät alan ammattimiehet !

    Äänestä

Miksi noita romuja korjaamaan. Parin päivän kuluttua sama vika ellei pahempi.
Ei muuta kuin "roskiin" ja uutta tilalle.
Tulee ajan myötä paljon halvemmaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokkolassa kirjoitti:

Mihin firmaan /kenelle kannattaisi viedä tietsikka korjuulle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu