Lapinjärven karkauskosintapäivä 29.2.
6
959
Vastaukset
- Opetuslabs
Lapinjärven ruotsalaisen seurakunnan pappi Krister Åberg oli viime viikon Lovarissa tyrmistynyt siitä, että Vesa Keskinen on kutsuttu Lapinjärven kosintatapahtumaan. Keskinen on kuulemma niin syntinen. Pappi heittää koko sepelikuorman Keskisen ylle. Todella tiukkapipoista, ahdasmielistä ja ylimielistä käytöstä papilta. Miten puhtaat mahtavat olla omat jauhot pussissa?
- kanssasi......
Minäkin ihmettelen mitä tekemistä Keskisellä on tilaisuudessa jossa on tarkoitus perustaa pysyviä parisuhteita?
Keskinen on keskittynyt omassa elämässään pönkittämään lähinnä salarakkaus suhteita ja kertakäyttämään nuoria teinityttöjä. - Kosittu
kanssasi...... kirjoitti:
Minäkin ihmettelen mitä tekemistä Keskisellä on tilaisuudessa jossa on tarkoitus perustaa pysyviä parisuhteita?
Keskinen on keskittynyt omassa elämässään pönkittämään lähinnä salarakkaus suhteita ja kertakäyttämään nuoria teinityttöjä.Kyllä on tiukkapipoista porukkaa. Ja erityisesti tässä tapauksessa kaksinaismoraali kukoistaa todella. Kuka on todella niin synnitön, että heittää ensimmäisen kiven.
- Porlammifani
Tämä Lapinjärven tapahtuma on näköjään ostettu ja toteutetaan Porvoolaisin voimin - porvoolainen mainos- ja tapahtumatoimisto hoitaa porvoolaisten firmojen kanssa koko jutun. Idea pn lapinjärveläinen, mutta miksi mukana pitää olla porvoolainen Haikko, vaikka lähempääkin esim, Lapinjärveltä tai Elimäeltä olisi löytynyt sopivampi kutupaikka. Lisäksi porvoon K-rauta on mainostajana, vaikka Loviisassakin olisi ollut vastaava, ja porvoolainen Vartti sekä muut porvoolaiset firmat ovat hyvin esillä, mutta EI lapinjärveläiset tai liljendalilaiset, Loviisalaiset tai muutkaan. Aika huonoa makua kunnalta antaa porvoolaisten hoitaa tämäkin juttu himaan. Ei taida kunnanjohtaja luottaa oman kunnan tai talousalueen väkeen - tai päinvastoin.
- Pernåbo
Ei siitä tapahtumasta olisi mitään tullut ilman porvoolaisia. Lapinjärvi on käpykylä. Porvoosta tulee osaajat ja tekijät sekä suurin osa kosiopareosta. Onneksi Lapinjärvi maksaa laskut.
- Fotari
Aika pitkäveteinen video kosinnoista. Turhan monta paria ja liian pitkiä juttuja. Hyvä idea, mutta toteutus ontuu?
http://www.videoraportti.com/loviisansanomat/videoplayer.php?number=133&lenght=1102.2
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992065Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881876Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3271696Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht911231- 311227
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651052- 511047
- 581028