Lapinjärven karkauskosintapäivä 29.2.

****************************

6

963

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Opetuslabs

      Lapinjärven ruotsalaisen seurakunnan pappi Krister Åberg oli viime viikon Lovarissa tyrmistynyt siitä, että Vesa Keskinen on kutsuttu Lapinjärven kosintatapahtumaan. Keskinen on kuulemma niin syntinen. Pappi heittää koko sepelikuorman Keskisen ylle. Todella tiukkapipoista, ahdasmielistä ja ylimielistä käytöstä papilta. Miten puhtaat mahtavat olla omat jauhot pussissa?

      • kanssasi......

        Minäkin ihmettelen mitä tekemistä Keskisellä on tilaisuudessa jossa on tarkoitus perustaa pysyviä parisuhteita?

        Keskinen on keskittynyt omassa elämässään pönkittämään lähinnä salarakkaus suhteita ja kertakäyttämään nuoria teinityttöjä.


      • Kosittu
        kanssasi...... kirjoitti:

        Minäkin ihmettelen mitä tekemistä Keskisellä on tilaisuudessa jossa on tarkoitus perustaa pysyviä parisuhteita?

        Keskinen on keskittynyt omassa elämässään pönkittämään lähinnä salarakkaus suhteita ja kertakäyttämään nuoria teinityttöjä.

        Kyllä on tiukkapipoista porukkaa. Ja erityisesti tässä tapauksessa kaksinaismoraali kukoistaa todella. Kuka on todella niin synnitön, että heittää ensimmäisen kiven.


    • Porlammifani

      Tämä Lapinjärven tapahtuma on näköjään ostettu ja toteutetaan Porvoolaisin voimin - porvoolainen mainos- ja tapahtumatoimisto hoitaa porvoolaisten firmojen kanssa koko jutun. Idea pn lapinjärveläinen, mutta miksi mukana pitää olla porvoolainen Haikko, vaikka lähempääkin esim, Lapinjärveltä tai Elimäeltä olisi löytynyt sopivampi kutupaikka. Lisäksi porvoon K-rauta on mainostajana, vaikka Loviisassakin olisi ollut vastaava, ja porvoolainen Vartti sekä muut porvoolaiset firmat ovat hyvin esillä, mutta EI lapinjärveläiset tai liljendalilaiset, Loviisalaiset tai muutkaan. Aika huonoa makua kunnalta antaa porvoolaisten hoitaa tämäkin juttu himaan. Ei taida kunnanjohtaja luottaa oman kunnan tai talousalueen väkeen - tai päinvastoin.

      • Pernåbo

        Ei siitä tapahtumasta olisi mitään tullut ilman porvoolaisia. Lapinjärvi on käpykylä. Porvoosta tulee osaajat ja tekijät sekä suurin osa kosiopareosta. Onneksi Lapinjärvi maksaa laskut.


    • Fotari

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      280
      10498
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      333
      7376
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      86
      1987
    4. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      123
      1741
    5. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      79
      1699
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1541
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1201
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      48
      989
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      848
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      772
    Aihe